Fotoblog Fr.Dostála: Ještě chvíli a budeme si žít jako v ráji...

Email Tisk PDF


Vivat stáří výřez foto Fr DostálSdělení v názvu mohu doložit nepatrnými příběhy, u kterých jsem byl během jednoho dne svědkem.

 

 

Hned po ránu jeden mladík v našem domě, kde svoji činnost prováděla uklízečka, vysmrkal se a ubrousek odhodil na schody. Po dotazu uklízečky proč to udělal, odvětil – Běž do pr..., babo! Při vysypání odpadků do kontejneru vedle mne zastavilo drahé auto a jeho šofér začal do kontejneru odhazovat pytle odpadků. Na moji otázku, zda v domě bydlí, odeslal mě rovněž do pr.... Po chvíli vidím na Václavském náměstí ženu, která cosi dojedla a odhazuje papír i s táckem na chodník. Vedle ní kráčela asi dvanáctiletá dcerka, a tak se poučila, jak se má chovat. V tramvaji zase nikdo z mladíků neopustil sedadlo určené pro invalidy, a tak ženu o dvou berlích uvolnil sedadlo téměř osmdesátník s rozbitou nohou a novou chlopní v srdci. Jiný mladý muž si na sedadle vedle sebe hlídal odložený ruksak. Mám pokračovat? Asi je to už zbytečné, protože čabajského žití klepe na dveře.

 

Vivat stáří foto Fr Dostál

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 


Akademie Literárních novin vás zve na kurz

Soudobé československé a české dějiny – významná výročí 2018

Lektory kurzu jsou vědečtí pracovníci Ústavu soudobých dějin Akademie věd České republiky

Oldřich Tůma a Jiří Kocian.

Kurz se zabývá československými a českými soudobými dějinami v souvislosti s významnými výročími roku 2018: 1918 vznik samostatného státu ČR, 1938 Mnichovská dohoda, 1948 komunistický převrat a 1968 konec Pražského jara, a to v kontextu mezinárodních souvislostí včetně studené války.

Středa a čtvrtek 10. a 11. ledna 2018 * 10:00 hod. až 16:00 hod. * 20 účastníků * Korunní 810/104, budova D, Praha 10-Vinohrady * 2400 Kč včetně oběda a občerstvení

Kurz je akreditován MŠMT ČR

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB