Fotoblog Fr. Dostála: Život běží moc rychle. Zůstávají jen fotografie…

Email Tisk PDF

Foglar vyrez foto Frantisek-DostalŽijeme úžasnou dobu! Každý ví, jak má vše probíhat a co má ten druhý učinit pro naše blaho. Na počátku 60. let minulého století parta hochů, co sundala vojenské sukno, vyjela si na kolech do Posázaví na Hradišťko. Zrodila se tak osada BONAKO – BOrci NA KOlech.

Přeskočím desítky let bohaté činnosti a vzpomenu jen na akci z roku 1992, kdy se v restauraci „U pilotů" ve Vršovicích nekouřilo, neboť jedním z hostů byl také spisovatel Jaroslav Foglar. Osada BONAKO si pozvala na setkání své čestné členy a spisovatel byl jedním z nich. Tím dalším je herec a kumštýř Jiří Suchý a na připojené fotografii vlevo je také profesor až z Ameriky Bruce Graver. Doplňující čtvrtý čestný člen osady ale není na snímku, neboť on fotografii v hospodě sám pořizoval. Po úmrtí Jestřába, vlastně J. Foglara, jsme tedy zůstali už jen tři...
Málokdo dnes už také ví, kde ve Vršovicích stávala hospoda „Mexiko". Na jejím místě v Donské ulici stojí dnes dům s názvem pohostinství „U pilotů", kde vše probíhalo jako ostatně i mnoho jiného.

Foglar foto Frantisek-Dostal

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Úterý, 22 Duben 2014 10:56 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB