Fotoblog Fr. Dostála: Místo rozhovoru monologP Bem foto F DostalRozhlasové vlny v prosinci přinesly rozhovor, spíše ospravedlňující se slova z úst exprimátora Prahy, který opět začal uhrazovat příspěvky své rodné a modré straně. Národ se doslechl, že Pavel Bém má naprosto čisté svědomí, pan Janoušek nikdy od něho nechtěl žádnou veřejnou zakázku, nikdy nežádal o stavební povolení, nikdy nic nedostal atd.

P. Bém nikdy také nebyl odsouzen, zůstala na něm ale špína, vymáchán byl v kolomazi. Jeho role byla nevídaným způsobem medializována. Nahrávka rozhovoru mezi ním a panem Janouškem není pravda, vše bylo zkresleno atd.

Až prý odvane kritický tlak médií ukáže se, že amnestie byl racionální krok dobře zvážený. Klimatolog z Hradu už dříve prohlašoval, že P. Bém byl nejlepším primátorem. Exprimátor rovněž tvrdil, že pan Janoušek není jeho kamarádem, i když spolu hrávali tenis. Věděl prý o jeho alkoholismu atd.

Nejsem kompetentní vyjádřit se k monologu exprimátora. Mohu sdělit pár slov jen k tomu, s čím jsem se setkal. V dopise čtenáře jsem regionálnímu deníku zmínil skutečnost, že magistrát vyhodil několik desítek milionů korun za propagaci olympiády v Praze. Odpověděl mi samotný P. Bém s tím, že těch milionů bylo jen pět. Nebylo, protože stejný deník současně přinesl zprávu o tom, že magistrát musí vysolit další miliony. Nakonec jich bylo přes šedesát, a tak jsem primátora nazval lhářem. Už se neozval.

Takže alkoholismus pana Janouška byl znám. Skvělý sportovní výkon P. Béma při výstupu na nejvyšší horu světa si zaslouží potlesk. To zase zákaz vystoupat do letadla díky jeho alkoholovému opojení na letišti v Mnichově si o potlesk neříká.. Jeho synek v alkoholovém oparu nezdolal ani Wimmerovu kašnu na Havelském trhu (na snímku), kterou dost poškodil a ještě si navíc a natrvalo pochroumal tělesnou schránku. Ani v tomto případě se jablko neodkutálelo daleko od stromu. Co ale může sdělovat fotografie P. Béma, který ještě jako primátor v čase vánočním rozléval polévku chudým? Také vznik této fotografie byl totiž doprovázen řečí, ale do jiného mikrofonu. Snad nějaká primátorova slina nepřistála na hladině polévky...

Franti ek Dostál img864 1Franti ek Dostál img864 2

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB