Fotoblog Fr. Dostála: Padni komu padni!Stalin foto Fr DostalČást veřejnosti není nadšena s rozsahem amnestie, s jejímž udělením končící prezident se už v předstihu vyčůral na svůj dosud nepostavený pomník. Další části veřejnosti zatím nedošlo, že amnestii nějakým způsobem uhradí. Jiná část veřejnosti se už svých peněz nikdy nedočká.

Navíc prezident v čase své návštěvy Německa jako by ukázal parlamentu vztyčený ukazováček, kdo že je tu ještě pánem a zákonodárcům už tak jasnou a každému srozumitelnou amnestii vysvětlovat nebude. Asi v parlamentě sedí příliš nechápajících lidí.

Před dvěma roky předseda vlády vyhlásil boj korupci a teď ji svým podpisem pod amnestii přímo schválil! Já pitomec měl za to, že šéf vlády zabírá první flek ve státní byrokracii. Škoda, teď mi svým podpisem připomíná poskoka. Někdy i suchý rohlík. Ostatně ve vládě připomínající průchozí dům toho moc pořídit nelze. Což kdyby se o uhrazení rozkradené miliardy korun poškozeným jen v H-systému šéf vlády podělil s hradním klimatologem? Bezzubým bojem s korupcí navíc premiér přihrává volební hlasy komusi jinému. Ani proto nepřekvapilo, že švédský král či šéf EU José Barosso nestáli o účast našich vladařů při vyhlašování Nobelovy ceny za mír.

Největší prezidentům fámulus, jeho tajemník, co nemá na žiletky, se zase v čase obhajoby amnestie předvedl tím, že má na to, aby zastával ve státě snad jakoukoliv funkci, třeba i post předsedy Ústavního soudu. Tajemník ví naprosto všechno a ještě má strašně moc rád lidi, což z něho přímo vyzařuje. Někdy toho zná možná i víc, než jeho zaměstnavatel. O sdělení výše svého platu však nechtěl ani slyšet...

Stalin kolaz Fr Dostal

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Sobota, 12 Leden 2013 11:09 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB