Murila, žena třetího tisíciletí

 

koketka ilustrace LtNDigitální dívka. Přisátá k displeji svého multifunkčního telefonního přístroje. Na jedné straně je Murila živá, klouzající tenkým prstem po displeji přístroje, na druhé straně je Murila odraz, kopie. Není jisté, zda jde o odraz živé Murily, nebo zda jde o prototyp Murily v ikoně bulvárního blogu.

 

Murila ve volném čase sdílí odkazy a lajkuje. Nehty si lakuje. Je jí fajn, když může být on-line.

 

Murila, žena třetího tisíciletí. Seznamte se. Nejlépe na seznamce.cz. Je majitelkou VIP účtu ve fotobance. Je velice fotogenická a své fotogeny nedá lacino. Chce opravdového muže. Miluje exotické dovolené, posezení v dobrých restauracích a dobrou společnost. Taky miluje fotografování, lyže, zumbu, lenošení, víno a tisíc a jeden dalších požitků. Ráda čte pohádky. Už od dětství. Ke sledování argentinských teletrapnovel se nehlásí. Je však jejich produktem.

 

Murila touží být manželkou z povolání. Mít muže peněženku, muže baviče, muže sportovce, muže závozníka, muže úspěchu, muže správce domácnosti a muže věčné lásky. To vše samozřejmě v jedné osobě. Tento multifunkční muž musí fungovat spolehlivě jako její multifunkční telefonní přístroj.

 

Pokud se Murile podaří ďábelský plán a svede svého Adama na scestí, otevírá se před ní širé moře dolce far niente. I když, ještě trocha práce ji čeká:

 

Murila musí mít dům se zahradou v příměstské čtrvti. Neboť i ostatní ženy třetího tisíciletí jej mají a nemohou si ho vynachválit. Na zahradu lze umístit děti a připojit je na infuzi tabletu typu iPad. V takto získaných volných chvílích si lze telefonovat s ostatními ženami třetího tisíciletí a zabít čas.

 

Čas, který Murila nezabije telefonováním, návštěvami kadeřníka či nákupy musí Murile pomoci zabít manžel. Je tak sveden podruhé. A hned k vraždě. Neexistují pozdní příchody z práce, neexistují Murile nesrozumitelné záliby nebo snad dokonce relaxační sledování plamenů v útrobách na přání Murily nově zakoupeného krbu. Nic z toho. Manžel je od toho, aby se vrátil brzy z práce, nejlépe po druhé odpolední, kdy tzv. padne, a věnoval svůj život své ženě. Je totiž třeba plánovat nejbližší dovolenou, nákup vhodného nábytku nebo s Murilou požívat vybrané alkoholické nápoje, nejlépe v drahé restauraci, jak ostatně již kdysi dávno Murila avizovala ve svém seznamovacím inzerátu. Soukromý život je to, čeho musí Murila zbavit svou oběť nejprve. 

 

V čase odrůstání prvního dítěte, tedy čase, který zavání návratem do zaměstnání, Murilu popadne - dříve netušená - touha po dalším dítěti. Murila je opět svobodná. Čekají ji další čtyři roky prázdnin na účet daňových poplatníků.  

     

Murila, žena třetího tisíciletí.

 

AddThis Social Bookmark Button

Předplatné Literárních novin můžete objednat zde.

Aktualizováno ( Úterý, 05 Srpen 2014 09:13 )  

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB