Blogy

Ví tu někdo, kdo je Han Solo?

Ví tu někdo, kdo je Han Solo?

Úterý, 19 Červen 2018 08:25 Ivo Fencl

 

„I have a bad feeling about this.“ Han Solo

Lvi ve Lvím městě

Lvi ve Lvím městě

Úterý, 19 Červen 2018 08:14 Pavel P. Kopecký

 

Donalda Trumpa se v mnoha kruzích sluší považovat za „trumpetu“. Nevycválaného, mentálně nezralého omezence, který nehledí vlevo, vpravo, leč umí se líbit lidu. Alespoň některým jeho složkám. Když twitteruje, co mu slina na klávesnici přinese, když nevyzpytatelně realizuje izolacionistický program „Amerika první“.

Fotoblog Fr. Dostála: Za vše přichází účet. Někdy později, ale vždy!

Fotoblog Fr. Dostála: Za vše přichází účet. Někdy později, ale vždy!

Úterý, 19 Červen 2018 06:01 František Dostál

Když před časem šéfové Evropy přišli s násilnými migračními kvótami, já jako obyvatel tohoto kontinentu, byl jsem již přesvědčen, že tohle neskončí dobře. No a je to tady a dokonce na tohle téma pronesla nyní slova i paní Merkelová. Ovšem ta se zasloužila již před těmito kvótami o mnoho tisíc běženců, z nichž nyní mnozí nezískali právo na azyl.

Odvrátí se Jordánsko od Saúdů, USA i Izraele?

Odvrátí se Jordánsko od Saúdů, USA i Izraele?

Pondělí, 18 Červen 2018 09:15 Tereza Spencerová

Současná ekonomická krize v Jordánsku ve skutečnosti není ničím novým. Jordánská ekonomika se propadá už od prvních protestů v rámci „arabského jara“ a i tehdejší protesty byly motivovány vysokou nezaměstnaností a rozšiřujícími se sociálními nůžkami a prohlubujícími se rozdíly mezi městy a venkovem.

 

Literární vyhlídky (III)

Pondělí, 18 Červen 2018 09:08 Petr Nagy

 

Před blížícím se literárním půstem v podobě letních prázdnin tu naštěstí máme další týden plný zajímavých akcí i několik čerstvých knižních tipů...

„Ošálíš smrt na bedrech svých, děvče?“ O knize Nikdyuš

Pondělí, 18 Červen 2018 06:21 Ivo Fencl

 

„Pokud nejsi upřímná, rozhodná a statečná, pak nezáleží na tom, jak jsi nadaná.“

Nikdyuš.

O slupičce člověčiny s Karlou Erbovou

Neděle, 17 Červen 2018 06:00 Miroslav Vejlupek (Čerchovský)

Takový či podobný příměr nás napadne jen co nahlédneme do básnířčiny bibliografie: zatímco kdysi v začátcích autorka - tehdy pseudonymem ještě Papežová - zanechala v knižně vydávaném krásném písemnictví otisk prvotinou Neklid (1966), další tištěné stopy ne a ne dokreslit umělecký rozběh. Chyběly totiž. Vždyť Erbové-Papežové stálo v cestě nemálo nepřejícných. Z nich těch normalizátorských obzvláště sveřepých.

Fotoblog Fr. Dostála: Každou dobu prezentují jinak moudří lidé…

Sobota, 16 Červen 2018 07:25 František Dostál

Ne, nedovoluji si vynášet nějaké soudy na přeměnu Nových dvorů (na snímku z přelomu 60. a 70. let), které poskytly jméno sídlišti Novodvorská na Praze 4.

Stir up a Chaos sedmé dimenze

Pátek, 15 Červen 2018 14:47 Jan Dočekal

 

Galerie Čertův ocas, založená v roce 2006 v bývalém Mohelském mlýně na řece Jihlavě mezi městysem Mohelno a obcí Dukovany, je jedinou výlučně surrealistickou galerií u nás. Pro výstavy skupiny Stir up, které je členem, ji spravuje polygraf, vydavatel, surrealistický výtvarník a básník Lubomír Kerndl.

strana 1 z 441

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB