Blogy

Rozhovor: S fotografem Petrem Klukanem o tom, co a jak dělá

Rozhovor: S fotografem Petrem Klukanem o tom, co a jak dělá

Pátek, 23 Březen 2018 11:23 Jan Dočekal

Petr Klukan je novinář a fotograf. „Jako jablko nepadl daleko od stromu“. Jeho předčasně zesnulý otec, Josef Klukan, byl výborným fotografem. Petr má ve fotografování široké tvůrčí rozpětí. Jde, stručně řečeno, od krajinné i civilizační věcnosti, přes reportážní snímky rozličných námětů po fotografickou imaginaci. (vlevo Petr Klukan, autoportrét)

Legendární sešitové edice

Legendární sešitové edice

Pátek, 23 Březen 2018 09:08 Ivo Fencl

 

Ondřej Müller a nakladatelství Albatros chystají bezvadnou publikaci o dávných sešitových edicích. Ekvivalentem makulatury takového typu, i když makulatury občas pokryté fascinujícími, pestrými obálkami, jsou dnes - ale dávno tomu už - televizní seriály.

Fotoblog Fr. Dostála: Pár vět pro toho, kdo mě za ně třeba i vyčiní...

Fotoblog Fr. Dostála: Pár vět pro toho, kdo mě za ně třeba i vyčiní...

Pátek, 23 Březen 2018 07:00 František Dostál


Nechtěl bych být u instalace pana prezidenta. Stejně by mě nepozval jako mnohé profesory, a já jsem absolvent jen průmyslovky. Blíží se mi osmdesátka a já dosud vlastním novinářský průkaz. Nikdy jsem nenapsal slůvko na tohoto pána a činím tak až teď po jeho žlučovitém výlevu na adresu novinářů.

Hošani ne tak zázrační

Hošani ne tak zázrační

Středa, 21 Březen 2018 07:15 Ivo Fencl


„Takový život může znamenat , že se nechá řídit zákonitostmi klasického rodinného provozu, v němž místo na psaní zbývá jen ve chvílích, kdy se člověk nevěnuje dětem či rutinní práci. Ve dvaceti vám takový životní režim přijde jako nekonečná středostavovská neproduktivní nuda, chcete měnit svět. Ve čtyřiceti je to často jediný způsob, jak přežít.“ Z doslovu.

Znovuzrození nového Tyrše v českých zemích?

Středa, 21 Březen 2018 07:00 Mnislav Zelený - Atapana

 

Velké osobnosti vždy přijdou v pravý okamžik, když už si člověk myslí, že je vše „v pytli“, že přijde už jen tragédie. Syndrom Blanických rytířů skutečně v dějinách existuje, i když to mnohdy trvá dlouho, asi tak, jak s božími mlýny.

Fotoblog Fr. Dostála: Není ovčáček jako ovčáček

Úterý, 20 Březen 2018 11:06 František Dostál

Již před léty jsem se na kopcích zastavil u ovčáčka a u stáda oveček. Docela hezky jsme si popovídali, aniž jsme se před tím někdy viděli.

Fotoblog Fr. Dostála: Poštovní panáček se zmenšuje

Úterý, 20 Březen 2018 08:22 František Dostál

Poštovní zřízenci se prostě v některých případech vykašlali na doručení. To si pošta navíc dovolila zdražit. Snad proto, aby byly prachy na odměny.

Svazek nových studií Antonína K. K. Kudláče

Úterý, 20 Březen 2018 07:28 Ivo Fencl

Navzdory tomu, že se populární kultura stala legitimním výzkumným tématem, většina literárních badatelů ji v Čechách a na Moravě i dál vyčleňuje ze spektra zájmu. Dělají to víc i méně vědomě a takříkajíc celostní chápání literatury zůstává doménou výzkumů v zahraničí. Je tomu už devět let, co vzniklo Centrum pro studium populární kultury, ale situace se mění zvolna. Publikací na téma každopádně přibývá a konkrétně Antonín Kudláč prohledává ve své nové knize Barvy černobílého světa žánrovou krajinu naší populární literatury po roce 1989, a to se zaměřením na populární fantastiku (kapitoly zkoumající horor, sci-fi, steampunk a fantasy), ale i krimi v oddíle pátém a posledním.

15 let: Toxické dědictví americké invaze do Iráku

Pondělí, 19 Březen 2018 11:11 Tereza Spencerová

Vzápětí po 50. výročí masakru ve vietnamském My Lai přichází další významné výročí – 15 let od Bushovy agrese proti Iráku.

 

strana 1 z 424

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB