Blogy

Sýrie: Na Obamův odchod čeká už i Západ

Sýrie: Na Obamův odchod čeká už i Západ

Pondělí, 16 Leden 2017 07:57 Tereza Spencerová

S Obamovou administrativou už jako by v syrském konfliktu nikdo nechtěl mít nic společného, přičemž dny, hodiny a minuty do jejího konce nepočítají jen ti, kdo chtějí válku v Sýrii ukončit porážkou Daeše a Al Kajdy.

 

Fotoblog Fr.Dostála: Paní Ljubo, na slovíčko!

Fotoblog Fr.Dostála: Paní Ljubo, na slovíčko!

Pondělí, 16 Leden 2017 06:02 František Dostál

Nelze zapomenout na okamžik, kdy jste před léty se mnou dala do řeči na zastávce autobusů. Neznámý člověk z refýže a on z Vašich úst uslyšel několik hezkých slov

Čas entuziasmu Kateřiny Kašákové

Čas entuziasmu Kateřiny Kašákové

Neděle, 15 Leden 2017 06:24 Miroslav Vejlupek (Čerchovský)

 

"... po napsání básně / jsem řeka / vylitá z břehů / sopka / právě probuzená / mnu si krátery očí / a když mne objímáš / a stavíš na nohy / stále ještě / nemůžeš dýchat / pro ten jemný popílek / mého básnění / zatímco já / se už už / sháním po prachovce". (Kateřina Kašáková: Básnění)

Fotoblog Fr. Dostála: Jen málo slov o velkém člověku

Fotoblog Fr. Dostála: Jen málo slov o velkém člověku

Sobota, 14 Leden 2017 07:04 František Dostál

Ano, přiznávám, že nejsem autorem připojené fotografie vzniklé v roce 1936. Přišel jsem totiž na svět o dva roky později. Na fotografii někdo pozná spisovatele Karla Čapka, který se 9. prosince 1890 narodil. Muž v košili je můj strýc a bratr mé matky, který spatřil světlo světa v roce 1911 v jihočeských Vodňanech, kde se učil v zelinářství pana Žlábka za rybníkem Pastouška vedle železniční tratě.

Voda, plyn, elektřina: Další fáze války v Sýrii

Pátek, 13 Leden 2017 15:29 Tereza Spencerová

Je náhoda, že Al Kajda, Daeš i USA útočí v posledních týdnech v Sýrii na stejnou kategorii cílů?

 

 

Dvanáct „kalendářních“ soch Pavla Tasovského

Pátek, 13 Leden 2017 12:50 Jan Dočekal

 

Jak se prosadí výtvarný umělec? V prvé řadě kvalitou tvorby. Přitom záleží i na tom, jestli s věkem jen rozmělňuje úspěchy dosažené v minulosti, nebo stále představuje nová evidentní díla, jak to činí Pavel Tasovský (vlevo na snímku při práci). Tasovského jméno se vyskytuje na nejpřednějších místech odborných posudků našeho soudobého uměleckého kovářství a sochařství z oceli. Je synonymem slučování postupů tradičního řemesla a osobnostně profilovaného umění.

Fotoblog Fr.Dostála: Skutečných profesionálů není příliš

Čtvrtek, 12 Leden 2017 11:55 František Dostál

Člověk poznamenaný fotografickým obrazem byl nehezky zaskočen snímáním pana prezidenta v čase jeho novoročního projevu, který ale vyšel na 26. prosince. Ponechám stranou obsah prezidentovy řeči.

Sova knihovnicí. Ve Kdyni

Čtvrtek, 12 Leden 2017 11:47 Miroslav Vejlupek


Aby urazil cestu z Klatov do Kdyně, potřebuje řidič autobusu třicet pět minut. Ty vystoupíš na konečné, jen málo kroků pod náměstím a než se rozhodneš, kam teď, plány ti zhatí úkaz věru pozoruhodný a věru že originální. Na venkovní zdi čekárny tě zaujme vývěsní skříňka ve tvaru průčelí (proč ne šumavské) chalupy a pod její stříškou sova intelektuálka, vždyť s kravatou.

Haiku na spící krasavici

Středa, 11 Leden 2017 12:23 Jan Dočekal

     

strana 1 z 352

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz