Blogy

Helsinský summit – nová Jalta?

Helsinský summit – nová Jalta?

Středa, 18 Červenec 2018 08:22 Pavel P. Kopecký

Není příjemnou skutečností, že předchozí americký prezident Obama se stal nobelistou za mír ne z důvodu, kým byl, ale kým nebyl. Svým předchůdcem – Georgem W. Bushem. Manicheistickým válečným hysterikem, agresorem, jenž s arogancí texaského pistolníka, do nějž se stylizoval, destabilizoval globální bezpečnostní prostředí. K čemuž vypouštěl krycí historku, že jeho zásahy se svět proměnil v bezpečnější místo. Spojeným státům americkým tím na mezinárodním poli mnohostranně ublížil, nota bene zajistil množství čerstvých nepřátel. Včetně spousty Západoevropanů.

Dcera Sherlocka Holmese

Dcera Sherlocka Holmese

Středa, 18 Červenec 2018 08:05 Ivo Fencl

Je jaro roku 1910 a velkého, moudrého Sherlocka Holmese (IQ neznámo, avšak dozajista na výši) není více mezi námi: zesnul tiše před sedmi lety. Zesnul, ale Leonardu Goldbergovi, autorovi knížky Dcera Sherlocka Holmese, to nevadí a nechává nám vyprávět o novém případu dvaatřicetiletého syna doktora Watsona, muže již pátým rokem pracujícího v patologickém ústavu pověstné nemocnice Svatého Bartoloměje. A jeho tatínek, který se tam kdysi seznámil s Holmesem? Dál bydlí v čísle 221b na Baker Street.

Fotoblog Fr. Dostála: Pozor na krabice!

Fotoblog Fr. Dostála: Pozor na krabice!

Středa, 18 Červenec 2018 05:51 František Dostál

Mohly v nich být totiž uskladněny miliony korun! Takže pozor, když si koupíte nové boty, nebo cokoliv, co v krabicích bývá uloženo.

Fotbalové MS očima německých médií

Fotbalové MS očima německých médií

Úterý, 17 Červenec 2018 12:25 Milan Faltus

 

Je po všem. V Německu se před, během a po mistrovství světa probíraly /probírají sportovní a politické aspekty fotbalového dění vážně i nevážně.

Co si tedy odvezl Netanjahu z Moskvy?

Úterý, 17 Červenec 2018 10:34 Tereza Spencerová

Prozatím žádné okamžité stažení íránských jednotek není na pořadu dne, naopak, je tu jakási „fáze vzdoru“ damašského režimu, který touží obnovit svou mezinárodní legitimitu.

 

 

Korea a Trumpův světový řád

Úterý, 17 Červenec 2018 07:24 Pavel P. Kopecký

Poslední léta Korejského poloostrova jsou naplněná překotným vývojem. Procesy, s nimiž jsme takříkajíc jako na tobogánu: chvíli nahoře, chvíli dole. Po summitu Trump – Kim (III.) se naivním novinářům dokonce zazdálo, že by se mohl rozdělený kout světa, ono tradiční ohnisko mezinárodního napětí, spojit do jediného celku. Nebo aspoň konečně uzavřít mír mezi KLDR a Republikou Korea. Poslat do historie důsledky internacionalizované občanské konfrontace padesátých let. Uzavřít jednu ze zástupných válek velmocí, jaké známe i ze současnosti. Například ze Sýrie.

Literární vyhlídky (VII)

Pondělí, 16 Červenec 2018 08:24 Petr Nagy

 

Rusko, Čína, Írán a Pákistán společně v Afghánistánu

Pondělí, 16 Červenec 2018 06:27 Tereza Spencerová

Šéfové tajných služeb čtyř regionálních mocností se shodli mimo jiné na tom, že se budou „mnohem aktivněji zasazovat o vyřešení konfliktu v Afghánistánu“. Už jen v tom jsou v rozporu s plány Pentagonu…

 

Pádem Dará´a válka v Sýrii fakticky skončila… vítězstvím Ruska

Pátek, 13 Červenec 2018 10:54 Tereza Spencerová

Putin už zakrátko bude moci veřejně pronést své vlastní „Mise splněna!“. Izrael i Írán jsou drženy na distanc, Turecko je (nebo bude) adekvátně uspokojeno, USA mohou konečně odejít, protože „Daeš je poražen“, a Bašár Asad získá jistotu, že mu svržení hrozí maximálně za tři roky, a to v prezidentských volbách.

 

 

strana 1 z 440

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB