Blogy

Jak si ODS vymyslela levici čili Tvrdě do minulosti

Jak si ODS vymyslela levici čili Tvrdě do minulosti

Středa, 14 Listopad 2018 08:39 Pavel P. Kopecký

 

Občanská demokratická strana se vzdaluje od hranic nebytí. Jejich překročení přitom předvídali i někdejší čelní členové. Leč trend je nastolen, zdá se, nakonec jiný. Přisvědčují tomu též dvoje poslední volby. Ačkoliv se v rámci objektivity sluší podotknout, že poslední hlasování o komunálu (jinak řečeno, volby druhého řádu) nemusejí mít s celostátní sociální atmosférou tolik společného. Nicméně pokud by existovaly pochybnosti o obecních volbách, senátní hlasování je evidentním odkazem na éru, kdy byla horní komora pevnou oporou ODS. Platformou, ze které vzešel korupcí futrovaný premiér Topolánek (viz osud jeho intima Marka „Bormana“ Dalíka) a jejíž předsednictví, po němž nyní po letech znovu natahují „modří“ ruku, se bralo jako výhodný předstupeň Pražského hradu. Dnes protiváha…

Fotoblog Fr. Dostála: Světe, jak dlouho se chceš na to dívat?

Fotoblog Fr. Dostála: Světe, jak dlouho se chceš na to dívat?

Úterý, 13 Listopad 2018 08:20 František Dostál

Již několik let v této zemi po sobě střílejí dvě party a umírají lidé. Ta země nese název Jemen a hrozí, že v brzké době zde zemře hlady několik milionů lidí, co představují počet obyvatel naší země. Měl by to být největší hladomor na zeměkouli za 100 let!!!

Francis Scott Fitzgerald a dosud málo známé jeho povídky

Francis Scott Fitzgerald a dosud málo známé jeho povídky

Úterý, 13 Listopad 2018 08:05 Ivo Fencl

Nic ve Fitzgeraldově životě nebylo tak osobní či bolavé, aby to nemohl proměnit v umění. Dost možná ve snaze tomu porozumět nebo to přemoct. Editorka Anne Marie Danielová

Literární vyhlídky (XXIV)

Literární vyhlídky (XXIV)

Pondělí, 12 Listopad 2018 12:26 Petr Bílek

Nadcházející dva týdny se ponesou ve znamení mezinárodního básnického festivalu Den poezie – coby pozvánku k jeho bohaté nabídce literárních pořadů nabízím rozhovor s jedním z jeho dlouholetých organizátorů, básníkem Josefem Strakou (ZDE). Literárních akcí však tento týden nabízí dost i mimo festivalový program, včetně uvedení nových čísel několika literárních periodik. Závěrem jako vždy několik (audio)knižních tipů. (vlevo obal  audioknihy závěrečného svazku monumentální Kafkovy biografie z pera Reinera Stacha)

Josef Škvorecký podaný populárně... a skvěle

Pondělí, 12 Listopad 2018 08:52 Ivo Fencl

Výpravná publikace „pod stromek“ Josef Škvorecký. Prima sezóny 1924-2012, již koncipoval Václav Krištof, obsahuje množství barevných fotografií a jiných ilustrací a kvantum zajímavého textu. Informativní, bez her na hlubiny důstojnosti, a právě taková by se Josefu Škvoreckému (1924-2012) patrně líbila.

Čtyřiačtyřicet surrealistů v magazínu Triplov – Matérika

Pátek, 09 Listopad 2018 08:49 Jan Dočekal

 

Společné on-line vydání uskutečnily portugalský magazín pro umění, náboženství a vědu Triplov a kostarický umělecký magazín Matérica. V portugalštině a španělštině je zaměřené na převážně soudobý literární a výtvarný surrealismus. (na obrázku vlevo: logo společného letošního vydání magazínu Triplov a Matérika.Foto: reprodukce z on-line vydání)

Patero Lovecraftových příběhů v Kriekových komiksech

Čtvrtek, 08 Listopad 2018 06:51 Ivo Fencl

Holandský ilustrátor, tvůrce kreslených seriálů a otec desetiletého syna Erik Kriek (*1966 v Amsterdamu) adaptoval pro knihu Z neznámého světa a další příběhy (2012) pětici snad vůbec nejklasičtějších próz Howarda Phillipse Lovecrafta (1890-1937): Vyděděnce, Barvu z kosmu, Dagona, Z neznámého světa a Stín nad Innsmouthem.

Fotoblog Fr. Dostála: V Afganistanu se bojuje za Prahu?

Čtvrtek, 08 Listopad 2018 06:08 František Dostál

Neznám odpověď. Je to asi hloupá otázka, kterou mi zřejmě osvětlí naši politici. Po zabití našich vojáků jim udělí posmrtně vyznamenání, ale ta životy nevrátí.

Vzpomínky terapeuta a autora bestsellerů Irvina Yaloma

Úterý, 06 Listopad 2018 08:32 Ivo Fencl

Existence bohů by byla užitečná, i věřme, že existují. Ovidius

strana 1 z 461

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB