Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Syaman Rapongan: Oči nebes

Čtení Neděle, 19 Listopad 2017 07:29

 

Román Oči nebes z roku 2012 je již osmou publikací v edici „tchajwanská próza“, jež vychází v nakladatelství IFP Publishing, ale vůbec prvním dílem tchajwanské literatury z pera domorodých obyvatel, které je v rámci této edice českému čtenáři představeno.

Psát v Číně

8. den Sobota, 18 Listopad 2017 07:07


Místopředseda Yan Jingming říká, že Svaz čínských spisovatelů má jedenáct tisíc členů. Každých pět let se koná sjezd, který trvá pět dní. O čem tam tak dlouho mluvíte? ptám se.

Marxistické hlavy řádí

Glosář Sobota, 18 Listopad 2017 07:02

Když jsem o nich kdysi dávno slyšela poprvé, pomyslela jsem si, jaký naivka asi může na takovou pitomost z říše konspiračních teorií skočit. Teď už mám konečně odpověď. Je to Evropská komise.

Tereza Spencerová: Rusko má dnes co říct a roste

Rozhovory Sobota, 18 Listopad 2017 07:02

Zeman by dostal od svých kritiků za uši, ať by udělal cokoliv, reaguje na kritiku prezidentovy cesty do Ruska, kam veze rekordní podnikatelskou misi, Tereza Spencerová. Dále se zamýšlí nad tím, proč Rusko roste navzdory sankcím. „Sankce Rusku asi opravdu pomohly. A nejen tím, že byly vůbec uvaleny, ale především tím, že tady na Západě máme „zaťaté demokraty“, kteří je budou prodlužovat a prodlužovat „do nevidim“. Ve výsledku tak slabý rubl a skvělá úroda proměnily Rusko v zemědělskou supervelmoc.

Ladislav Kudrna, František Stárek Čuňas: Kapela

Čtení Sobota, 18 Listopad 2017 07:01

 

Na počátku procesu s undergroundem stála celostátní akce „Kapela“, která si za „snadný“ cíl zvolila „vlasatce“, respektive „závadové“ bigbeatové skupiny.

 

 

Král tužky Milan Ressel

Ivo Fencl Pátek, 17 Listopad 2017 12:16

„Zřejmě nikoho před ním nenapadlo použít tužkovou kresbu využívanou ke skicování a předkreslování jako finální techniku pro hotové komiksové stránky a někdy ji i kolorovat. Aspoň v české kotlině určitě ne, pokud ji mi známo.“

Z doslovu Milana Krejčího

Fotoblog Fr. Dostála: Opět přišel měsíc listopad

František Dostál Pátek, 17 Listopad 2017 12:06

Ten bývá spojován s krátícím se dnem a padajícím listím. V listopadu 1989 padl navíc i nějaký režim.

Oleksandr Irvanec : Váš jediný skutečný prezident byl Havel

Rozhovory Pátek, 17 Listopad 2017 10:16

 

Říká v rozhovoru bouřlivák ukrajinský spisovatel a dodává: „Bohužel hodně Ćechů si teď myslí to, co říká Zeman. Oleksandr Irvanec mluví  o Ukrajině, mnichovanství, zradě, Češích a jejich prezidentech.

Mojmír Grygar: Stopy našeho Listopadu

Civilizace Pátek, 17 Listopad 2017 09:40

 

Právníci a ideologové naštěstí nikdy nemohou minulost plně držet ve své moci. Ani když si pro své cíle založí dobře placené ústavy a instituce. Lidé si vždy budou klást otázky vymykající se oficiálnímu, vrchnostenskému, mediálně nejhlasitějšímu výkladu událostí. Je to věčná svízel Hamletova – otec na hradbách ho nepřestává strašit a vyzývat k potrestání starých zločinů. Víme, že dnes u nás, na rozdíl od předchozích dvou století, větší úlohu hraje zapomnění než paměť a že některé věci už, bohužel, nejde napravit. Naštěstí platí i to, že minulé věci opředené chvalozpěvy a velebením kritické myšlení zbavuje aureoly. Střízlivé ohledávání stop má vždy šanci zbavit je přemíry dobového písku a ukázat, kam vedou.

Jaroslav Rudiš: Národní třída

Čtení Pátek, 17 Listopad 2017 07:07

 

Hlavní postavou příběhu je natěrač a lakýrník Vandam, žijící osaměle kdesi na chátrajícím panelákovém sídlišti, jehož jedinou radostí je každodenní návštěva zdejší hospody zvané Severka.

Radim Valenčík: Topolánek. Havlovo a Zemanovo zdraví v ČT

Komentáře Čtvrtek, 16 Listopad 2017 10:22

 

Topolánek je to první seriózní protikandidát. Z jednoho jediného důvodu. Jak někdo vtipně poznamenal na Facebooku: „Konečně se objevil někdo jiný než Zeman, kdo není ´vítač´. A tak půjdu k prezidentským volbám. Předtím jsem neměl koho volit.“

Proč by měl Miloš Zeman zveřejnit pravdivé údaje o svém zdraví

Komentáře Čtvrtek, 16 Listopad 2017 09:57

Některá veřejná vystoupení Miloše Zemana vyvolala jak v médiích, tak na veřejnosti vášnivé diskuze týkající se jeho zdraví. Je však zdraví prezidenta věcí veřejného zájmu, o které by se měly psát články, točit reportáže a kterou by měl sám prezident veřejnosti sdělovat?

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB