Důchodová reforma jako podvod století

Glosář Sobota, 21 Duben 2018 06:23

Důchodová reforma bývala kdysi velkým tématem. Pak načas nějak vysublimovalo. A náhle se opět vrací. Mluví o něm vláda. A nedávno o něm mluvil i guvernér České národní banky Jiří Rusnok.

Hranaté hrnky, ouška jako počitatelné figury a dada

Jan Dočekal Pátek, 20 Duben 2018 11:14

 

Deset čtyřbokých hrnků s oušky ve tvaru figur vymodelovaných do číslic a ke každému dada říkanka. Může to jít dohromady? Nepochybně ano. A s přidáním obdivu nad kreativitou sochařky a keramičky Šárky Radové, která to vše udělala.

Měl Vladimír Putin razantně odpovědět?

Komentáře Pátek, 20 Duben 2018 09:36

 

Noviny Gazeta Wyborcza píší, že po té co Vladimír Putin nijak nezabránil útoku koalice, ocitl se na sociálních sítích pod palbou svých spoluobčanů za to, že je příliš "měkký". Někteří dokonce píší, že americký útok byl pro Rusko „pořádnou fackou“. Jiní si zase stěžují: "Ano, bombardují a budou bombardovat a Rusko v reakci svolá brífink. Umíme jen žvanit. Putin zklamal, už ho nebudu volit. Ukázal se slabý“.

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Z Damašku: Koho vlastně zajímá „chemický útok“?

Tereza Spencerová Pátek, 20 Duben 2018 08:17

Válka v Sýrii, nebo lépe, v Syřanech, bude pokračovat dál, i dlouho poté, co jednou snad zmlknou zbraně.

 

Představujeme nejkrásnější české knihy roku 2017

Literatura Pátek, 20 Duben 2018 08:06

53. ročník soutěže Nejkrásnější české knihy roku zná své vítěze. Jejich slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 19. dubna v pražském letohrádku Hvězda. Večerem provázeli herci Marek Daniel a Arnošt Frauenberg a své ceny v jeho průběhu rozdaly též Spolek českých bibliofilů, SČUG Hollar, Svaz polygrafických podnikatelů a Památník národního písemnictví společně s Uměleckoprůmyslovým museem.

Holubi na Bruselské střeše, pár pírek v naší dlani

Komentáře Pátek, 20 Duben 2018 07:46

 

Česká televize dává prostřednictvím svých nezáživných vstupů nahlédnout do světa „vrcholné politiky“ v České republice. Politiků, politologů a komentátorů jsou přehršle, takže člověk ze sídliště je dávno přestal vnímat.

Laetitia Colombani: Cop

Čtení Pátek, 20 Duben 2018 07:14

 

Tři ženy žijící ve třech různých světadílech, tři rozdílné osudy…Navzájem se neznají, nejspíš se nikdy nesetkají, a přesto je spojí intimní pouto jako symbol toho, co mají společného: touhu vzepřít se nepřízni osudu, sílu vzdorovat, bojovat za svou důstojnost a štěstí.

Mateusz Morawiecki: Evropě došla pára

Rozhovory Pátek, 20 Duben 2018 07:01

 

Nový polský premiér Mateusz Morawiecki /na snímku níže vpravo/ o problémech s reputací své země, unijních procesech proti Varšavě, kontroverzní polské politice vůči migrantům a o bouřlivé diskusi o výkladu dějin.

Pepa Nos jako autor knih neboli Říkají mu páter Lhalík

Ivo Fencl Čtvrtek, 19 Duben 2018 07:33

 

Většina písničkářů píše knihy. Je to logické; mají popularitu, mají obec posluchačů a na rozdíl od běžných interpretů se vyučili psaním textů. - Josef Nos (*1949) napsal a vydal již nejméně čtyři knihy, a to

Syrská opereta

Komentáře Čtvrtek, 19 Duben 2018 07:20

 

Nemíním psát o syrském dramatickém umění, ačkoli se prý na tamějších vládních územích vrací život do normálu. Chci se zaměřit na bezpečnostní dramata v Sýrii, která začasté získávají výzor cynické frašky. Konkrétně si to přiblížíme za okamžik.

Fredrik Backman: A každé ráno je cesta domů delší a delší

Čtení Čtvrtek, 19 Duben 2018 06:53

 

I loučení bolí méně, když na ně nejste sami. Fredrik Backman v této netypické novele líčí boj stárnoucího muže o zachování nejdražších vzpomínek. Činí tak něžně a empaticky, jak to dovede jen on.

K přípravě programu KSČM: Bude to ještě dřina

Domácí Čtvrtek, 19 Duben 2018 06:14

 

Dostal jsem k připomínkování "Návrh postkladenského programu KSČM verze 1.3" s tím, že by bylo vhodné jej podrobit i veřejné diskusi. Se zájmem jsem jej začal číst, ale byl jsem dost zklamán.

Z Damašku: V Barze, kde Tomahavky zničily… realitu

Tereza Spencerová Středa, 18 Duben 2018 17:38

Ruiny v damašském Barze jsou jen další kapitolou v jakoby nekonečném příběhu dvou neslučitelných „pravd“.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB