Http://www.Automobilovedily24.CZ

Michael Robotham: Střepy

Čtení Neděle, 23 Duben 2017 07:31

 

Psychologický thriller z Austrálie - s neobvyklým hrdinou...

Tereza Spencerová: Je už jasné, co sleduje Trump bincem, který rozpoutal

Rozhovory Sobota, 22 Duben 2017 08:10

Profesora z Massechutského technického institutu Theodora Postola, který svými výpočty zpochybnil, že za chemickým útokem v Idlíbu (vlevo foto) stál Bašár Asad, známe z doby prosazování amerického radaru v Brdech. „Věrohodně tehdy řadou technických analýz a studií doložil nesmyslnost, až vylhanost argumentů amerických i našich ‚radaristů‘,“ sděluje Tereza Spencerová v týdenním přehledu.

Věčný migrant

8. den Sobota, 22 Duben 2017 07:21

Tak poslouchejte. Tady čtu: „Role jízdy u Normanů vzrostla s příchodem Maďarů do Evropy." A o kousek dál: „Jako by potíží nebylo dost, objevili se tehdy na území říše také nepřátelé dříve Frankům neznámí, Maďaři." Do třetice: „Análisté, jejichž zprávy máme k dispozici, dění bohužel zpravidla nekomentují, pouze zaznamenávají. Lze však říci, že máloco by působilo dramatičtěji nežli takový suchý výčet faktů: Normani, muslimové, Maďaři, Slované, domácí rozbroje, placení výkupného, ekonomické oslabování. Život západní Evropy v 9. století zaručeně nebyl poklidný."

Návod, jak školou vychovat stádo

Glosář Sobota, 22 Duben 2017 07:16

Čím víc se úřady snaží ve školství o prosazení uniformity a rovných příležitostí, tím víc se rozmáhá – neváhám to tak označit – diskriminace, mezi dětmi se rozevírají nůžky a slušné vzdělání se stává luxusním zbožím.

Charlie Jane Andersová: Všichni ptáci na nebi

Čtení Sobota, 22 Duben 2017 07:16

 

Temně zábavný příběh o střetu magie s technologií, o životě a lásce ve světě stojícím na pokraji apokalypsy.

Volba prezidenta lidem prý byla chyba

Komentáře Sobota, 22 Duben 2017 06:43

Prohlásili to tři představitelé našich parlamentních stran a to: Kalousek, Stanjura a Bělobrádek.

Kniha roku Biancy Bellové získala i Cenu EU za literaturu

Literatura Pátek, 21 Duben 2017 13:02

Z trojice českých autorů nominovaných letos na Cenu Evropské unie za literaturu se ocenění nakonec dočkala Bianca Bellová (*1970), jejíž dystopicky laděný román Jezero (nakl. Host) nedávno dostal cenu Magnesia Litera pro Knihu roku a v soutěži o Nejkrásnější českou knihu roku 2016 obsadil v kategorii „krásná literatura“ třetí místo.

P. C. Roberts: Zmizení prezidenta Trumpa

Komentáře Pátek, 21 Duben 2017 09:48

 

Během mého dlouhého působení ve Washingtonu se nestalo, aby kterýkoli viceprezident učinil závažné prohlášení k mezinárodně politické situaci, či vyhrožoval jiným zemím válkou. Dokonce ani Dick Cheney neuzmul tento služební výkon slabému prezidentovi Bushovi ml.

Malíř a sochař František Mertl, řečený Franta

Jan Dočekal Pátek, 21 Duben 2017 09:40

Malíř a sochař František Mertl se narodil 16. března 1930 v Třebíči. Osmiletý se s rodiči přestěhoval do Prahy, později se rodina vrátila na Vysočinu, do Brtnice u Jihlavy. V roce 1958 absolvoval Akademii výtvarných umění v Praze. V témže roce emigroval do Francie. Působí v Provence, v městě umění Vence. (vlevo Franta, portrét z výstavy v Třebíči. Foto: archiv Muzea Vysočiny v Třebíči)

Nick Bostrom: Superinteligence

Čtení Pátek, 21 Duben 2017 09:31

 

Není umělá inteligence potenciálně mnohem nebezpečnější než jaderné zbraně? Tak se ve své knize ptá profesor Oxfordské univerzity.

Kormidlo k válce stočené…

Komentáře Pátek, 21 Duben 2017 08:49

 

Sledujeme-li poslední vývoj na mezinárodní scéně, mnoho optimismu nám nezbývá. Nejspíše žádný.

Geopolitický boj o Balkán přiostřuje. Albánský premiér chce připojit Kosovo k Albánii

Svět Pátek, 21 Duben 2017 08:36


Psát o Balkánu, především o zemích bývalé Jugoslávie, o naléhavosti problémů zde stojících, lze dennodenně. Proto níže jen určité shrnutí nahromaděného za určitý čas. Suma událostí, která by jinde vystačila na čtvrtstoletí, se v tomto evropském „podbřišku“ udála během čtrnácti dnů a stojí za poznání.

Plukovník Fawcett nejen ve filmu Ztracené město Z

Ivo Fencl Pátek, 21 Duben 2017 07:41

 

Kniha Davida Granna (*10. března 1967, New York) se stala loni režisérovi ruského původu Jamesi Grayovi předlohou ke snímku Ztracené město Z, který právě vstupuje do českých multikin.

 

 

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz