Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Zprava sjednoceno, zleva nic…

Domácí Pondělí, 29 Květen 2017 10:49

KDU-ČSL má po sjezdu. Hlavním jeho výstupem je, že tento subjekt se rozhodl převzít štafetu těch, kdo si přejí sjednotit naši pravici.

Není to přitom první takový pokus. 

Lucie Brychtová na scénu !!! - a opět vyprodáno

Divadlo Pondělí, 29 Květen 2017 05:33

Všechno, co v životě děláme, je náš autoportrét. Stejně tak jako divadelní představení „Jsem žena“, které uvedlo pražské Divadlo Na Prádle. Mají to ženy v životě lehčí? No, každopádně mají mnohem jednodušší život než ženy, které se narodily jako muži.

Jak je na tom britský rasismus

Svět Pondělí, 29 Květen 2017 05:10

Sedíme v restauraci a mladá žena, která dlouhá léta žila v Londýně, vypráví o britském rasismu. Tvrdí, že je skrytý, neprojevuje se otevřeně. „Britové hrají divadlo korektnosti a to zejména, když se jedná o instituce. V TV vidíte vystupovat hlasatele různého rasového původu, ale za dveřmi v bytech bílých Britů je slyšet skřípění zubů srkajících svůj čaj,“ říká žena a mluví o projevech britské nadřazenosti i nad námi Východoevropany.

Pavel Vilikovský Krásna strojvodkyňa, krutá vojvodkyňa

Čtení Pondělí, 29 Květen 2017 05:00

Ve své nové próze slovenský prozaik a překladatel Pavel Vilikovský čtenáře zasvěcuje do milostného příběhu mladého pracovníka reklamní agentury Ivana. Po jistém čase ovšem čtenář najednou z překvapením zjišťuje, že Ivan je vlastně postava z románu bezjmenného slovenského spisovatele.

Paul Heyse: Jsme kapkou v moři života

Poezie Neděle, 28 Květen 2017 07:54

Básník, prozaik a dramatik Paul Heyse se roku 1910 stal prvním německým nositelem Nobelovy ceny za literaturu. Výbor z jeho poezie vychází česky poprvé až nyní.

U knihovny s Petrem Bílkem č. 20

U knihovny Neděle, 28 Květen 2017 07:15

Gregor Sander: Co by bylo (Větrné mlýny 2017/ překlad Tereza Semotamová)

Z Normandie přes Ardeny až k nám

Miroslav Vejlupek Neděle, 28 Květen 2017 07:09

Těch kilometrů, kterých se nachodil, které najezdil, a detaily vryl do paměti, to aby se mu zdařilo napsat knihu. Těch kilometrů...! Každý velmi mnoho vyprávějící.

Pouliční twitter

8. den Sobota, 27 Květen 2017 07:07

Když pojedete v Praze autobusem číslo 188, narazíte na pouliční twitter. Hospoda U starý svině má v prázdném výkladu pověšen známý portrét Miloše Zemana od Herberta Slavíka s rukama sepjatýma pod bradou. Na černé tabuli v průčelí, na jakou se obvykle píše menu nebo nabídka nápojů, stojí aktuální politický komentář pana hostinského. „Ač pravičák" smeká před premiérem a stydí se za jakési dva. Patrně se tu tleská takzvanému vyřešení vládní krize.

Evropě hrozí nová občanská válka

Glosář Sobota, 27 Květen 2017 07:05

Když se v Paříži v listopadu 2015 střílelo v klubu Bataclan, do 24 hodin byly facebookové a jiné profily na sociálních sítích zahalené v barvách francouzské trikolory. Když se vraždilo před pár dny v Manchesteru – nic.

Tereza Spencerová: Trump bere pouze Čínu a Rusko, my jsme jen kořist

Svět Sobota, 27 Květen 2017 07:02

Prostě byznys. Základní pravidlo, kterým se řídí americký prezident Donald J. Trump ve vztahu k zahraničí. Předvedl to v Saúdské Arábii a předvede to i na summitu NATO, odhaduje Tereza Spencerová. Ve svém pravidelném shrnutí týdenních událostí uvažuje, že budeme nuceni přijmout měnu euro…

Vilmos Kondor: Temná Budapešť

Čtení Sobota, 27 Květen 2017 06:50

Maďarský premiér Gyula Gömbös umírá na počátku října roku 1936, ještě předtím, než stihl realizovat svůj sen o fašistickém státě. Jeho smrt zasáhne reportéra Zsigmonda Gordona jen trochu. Život – a smrt – běží ve starém rušném městě dál, až jednou v noci dostane novinář tip, jenž ho přivede k místu činu, kde leží mrtvá žena, která má v kabelce židovskou modlitební knihu. Rozrušen bizarními okolnostmi případu – krásná, udržovaná, pobožná mrtvá dívka nalezená v opuštěné ulici temné čtvrti v Budapešti – se Gordon rozhodne vyšetřit příčinu její smrt. Vyšetřování ho zavede hluboko do odvráceného a temného světa Budapešti, ale i do nejvyšších mocenských kruhů...

Klasickou technikou k fantaskním obrazům

Jan Dočekal Pátek, 26 Květen 2017 09:51

 

Uvedením maleb Vladimíra Svobody (na snímku - http://vladimir-svoboda.webnode.cz/fotogalerie/) u příležitosti autorových letošních osmdesátých narozenin vešla soukromá Galerie z ruky Stanislavy Macháčkové v Křížovicích u Doubravníka do dvacáté šesté sezóny. Brněnský umělec (*28. 1.1937, absolvent Střední uměleckoprůmyslové školy) se vrátil do Křížovic se svými obrazy po osmnácti letech.

Saúdská Arábie: Tmářské království v existenciálních problémech

Tereza Spencerová Pátek, 26 Květen 2017 08:53

V Saúdské Arábii sílí politická nestabilita a zvyšuje se i počet jejích příčin.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz