Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Zelení: Prý přijdou apokalyptické davy nezaměstnaných

Glosář Sobota, 23 Září 2017 07:13

Taky patříte k těm, kdo na poslední chvíli žhaví mozkové závity a ne a ne se rozhodnout, které straně to tam zhruba za měsíc hodit? Možná jste se tak jako řada jiných rozhodli, že s velkými stranami už nechce mít nic společného.

Fotoblog Fr. Dostála: Všimli jste si? Prý budou volby

František Dostál Sobota, 23 Září 2017 05:08

Ve velké zemi za mořem s miliony lidí mají zajisté rovněž řadu problémů, ale mají jen dvě politické strany, co se vzájemně přesvědčují, která z nich je lepší.

 

 

Německé volby: Šance pro malé strany. Jak silná je AfD?

Svět Pátek, 22 Září 2017 09:25

 

Většina pozorovatelů německé politické scény se shoduje v tom, že Angela Merkelová má vyhráno. Jestliže jsou výsledky předvolebních průzkumů veřejného mínění přesné, měla by kancléřka mít náskok patnácti procent hlasů před největším svým rivalem vůdcem SPD Martinem Schulzem. Zajímavostí je, že poprvé od války se účastní voleb rekordní počet 42 politických stran.

Josef Opatrný: Splněný sen majora Rogerse. Cesta Lewise a Clarka k Pacifiku

Čtení Pátek, 22 Září 2017 09:18

 

Od počátku anglické kolonizace Ameriky představoval jeden z jejích charakteristických rysů neustálý posun hranice k západu.

Petr Bystroň: Předvolební boj by měl probíhat na ostří nože

Komentáře Pátek, 22 Září 2017 08:36

 

V Německu žiji už třicet let, ale nepamatuji podivnější předvolební období. Německo i celá Evropa stojí na křižovatce dějin, výsledek voleb ovlivní významně osud celé Evropy. V příštích čtyřech letech se bude rozhodovat o osudu eura, o nenávratném předání podstatných částí státní suverenity na EU, o dalším masivním omezování svobod a práv občanů a hlavně o dalším průběhu stěhování národů z Afriky a Blízké- ho východu do Evropy. (na snímku je Petr Bytroň)

Glosa: Německo hledá nové jistoty

Miroslav Pavel Pátek, 22 Září 2017 07:58

Zní to asi trochu kostrbatě, ale nazývám si sám pro sebe současnou situaci rekonfigurací světa. Váha a pozice hlavních hráčů – USA, Číny a Ruska - jako vedoucích jaderných mocností (ale nejen jich) se znovu oceňuje a nově nastavuje.

Haiku na obraz Havrani Jiřího Vovesa

Jan Dočekal Pátek, 22 Září 2017 06:31

       

Fotoblog Fr. Dostála: Stacionář jedině silně ozbrojený!

František Dostál Pátek, 22 Září 2017 05:08


Dal jsem se do řeči s mladým „botičkářem" uprostřed Václavského náměstí, jehož tělo bylo ozbrojeno zřejmě pro okamžik, kdyby došlo k přepadení blízké banky.

Dva typy ekonomiky – o transformaci po roce 1990 a o oddlužení bank a oddlužení občanů

Domácí Čtvrtek, 21 Září 2017 09:03

Objevil se zajímavý návrh, jak pomoci předluženým občanům. Srovnejme objem a účel této pomoci (jde o jednotky miliard) s dodnes neprůhledným oddlužením bank a firem po roce 1990 (až tisíce miliard). Ale nejprve hledejme, komu slouží naše ekonomika.

Iva Brožová: Tehdy jsem se poprvé rozplakala

Rozhovory Čtvrtek, 21 Září 2017 08:35

Není od nás naivní myslet si, že je možné po dvou autoritativních režimech, tedy po padesáti letech, zavést v nějaké zemi demokracii za pouhých sedmadvacet let, když většina lidí vyrostla v zemi, kde vládla jen jedna moc a dělba moci je tu vlastně úplně nový pojem? 

Jsou senioři (2,4 mil lidí) důvodem k seriózní rozpravě v české politice?

Komentáře Čtvrtek, 21 Září 2017 08:00

Praha patří k bohatým evropským městům. Situace v regionech je však jiná, často dramaticky. (vlevo fotografie Fr. Dostála)

Pavel Jansa: Tenkrát v Olomouci

Čtení Čtvrtek, 21 Září 2017 07:43

Text nazvaný Tenkrát v Olomouci není zprávou o tom, co se přihodilo v jednom moravském městě. Je to román, nic víc, nic míň. Fiktivní příběh fiktivních hrdinů, které autor na způsob loutkáře povodí po jevišti, aby ukázal, jak skrze jejich osudy vidí lidi i svět v zemi, kde je nám dáno žít. „Omamně voní škrtič i dusič, byliny Bohemie…“ Náš kousek střední Evropy, přestože měl už ve středověku státní právo, patří každou chvíli někomu jinému a jmenuje se nějak jinak.

Jak znáte (bájnou) fantastiku Čech? Test

Ivo Fencl Čtvrtek, 21 Září 2017 07:06

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB