Http://www.Automobilovedily24.CZ

Fotoblog Fr. Dostála: Každé hobby něco stojí

František Dostál Sobota, 20 Leden 2018 07:08

Nakonec ani rybářský lístek není zadarmo a úlovek se někdy pořádně prodraží. Když má člověk něco rád, něco ho to stojí, ale nemyslí na to.

Paulu Coelhovi v dobrém

Ivo Fencl Pátek, 19 Leden 2018 13:20

 

Neuskutečněné věci, jež byly světly našich snů, se mění v monstra. V monstra našich nočních můr. V možnosti, které jsme nezakusili.

Dagmar Benešová: Proměny; kniha fotografií objektů a veršů

Jan Dočekal Pátek, 19 Leden 2018 13:07

 

Lze milovat věci?. Jak zbytečná je to otázka. Nepochybně je to možné. Intenzívně. V marši civilizace stále intenzívněji. Dříve tomu bylo tak, že člověk, přemýšlel-li o cestě k své nezávislosti, uvědomoval si nutnost, stát se individuem, jež bude stát za svým konáním, ponese za sebe plnou zodpovědnost. Dnes kdekdo dychtí, stát se entitou. Pátrá po možnosti vyproštění se ze závislosti na evidentním světě lidských činů. Vyhledává ponor do důvěrné spojitosti s věcmi. (vlevo Dagmar Benešová, foto: Jan Dočekal)

Příběh: Jak se do lesa volá…….

Komentáře Pátek, 19 Leden 2018 10:31

‚Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá‘ a ‚Boží mlýny melou pomalu‘ jsou moudrá přísloví, která se citují jak kriticky, když se někomu něco nevyplatí a ‚vrátí‘, tak i pochvalně, když je dobrý skutek odměněn. Existují samozřejmě i různé škály obého.

Západobalkánské zápisky: Po vraždě srbského vůdce v Kosovu má srbská armáda pohotovost

Svět Pátek, 19 Leden 2018 10:15

 

Psal se rok 1966 a tehdejší jugoslávský tisk začíná psát o tom, že v Kosovu začínají místní Albánci stále více projevovat názor o své nepříslušnosti k Socialistické federativní republice Jugoslávie. (vlevo na snímku v Kosovu zavražděný srbský politik  Oliver Ivanović)

Průzkum: České děti a mládež jako čtenáři v roce 2017

Literatura Pátek, 19 Leden 2018 10:10

V roce 2017 iniciovala Národní knihovna ČR opakování celostátního reprezentativního průzkumu dětí se zaměřením na četbu knih, čtenářské chování, obvyklé způsoby trávení volného času, vlivy rodinného a školního prostředí na vztah dětí ke knihám a čtení obecně (první průzkum proběhl v letech 2013/2014).

Eva Bendová: Pražská kavárna / minulost a současnost

Čtení Pátek, 19 Leden 2018 06:54

 

Kniha Pražská kavárna – minulost a současnost odhaluje čtivou a poutavou formou nejen to, kde se v Praze poprvé vařila káva, ale i skutečnost, proč jsou kavárny neodmyslitelnou součástí našich životů. Unikátní vhled do kavárenské tradice a současnosti je dílem Evy Bendové, od autorky, která se tématu věnuje více než deset let. Kniha vyšla za podpory hl. m. Prahy.

Zbyněk Fiala: Rozhodnou televizní debaty

Komentáře Čtvrtek, 18 Leden 2018 09:54

Kdyby i v druhém kole prezidentských voleb znovu hlasovali jen ti voliči, kteří se dostavili k prvnímu kolu, čekejme vyrovnaný výsledek. Avšak televizní debaty mohou přivést k urnám i nové voliče, a tady je větší šance pro Zemana.

Robert Menasse: Tyhle kleště nacionalisty rozmačkají!

Rozhovory Čtvrtek, 18 Leden 2018 08:59

Robert Menasse (*1954) získal za svůj loni vydaný román Die Hauptstadt (Hlavní město) Cenu německých knihkupců 2017. Je to v próze zachycený obraz bruselské administrativy, předznamenaný knižním esejem Evropský systém (česky 2014). Menasseho zájem o uspořádání Evropy dokresluje také jeho vystoupení před poslanci Evropského parlamentu v Bruselu 21. března 2017 k šedesátému výročí Římských smluv. Svůj příspěvek nazval Kritika evropského rozumu.

Fotoblog Fr. Dostála: Pošto hele, běž do háje!

František Dostál Čtvrtek, 18 Leden 2018 08:40


Naše pošta je pořád levná, než mají jinde. Tak pravil mluvčí pošty. Jenže tam mají i jiné platy a naše pošta chce zkvalitnit své služby.

Michal Bystrov (ed.): Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova

Čtení Čtvrtek, 18 Leden 2018 08:27

Neučesané vzpomínky Vladimíra Bystrova přinášejí shrnutí půlstoleté tvorby významného publicisty, filmového novináře, překladatele, spisovatele, pedagoga, politického komentátora a v neposlední řadě zakladatele výboru Oni byli první, shromažďujícího svědectví o osobách zavlečených po druhé světové válce z Československa do sovětských koncentračních táborů.

Po iráckých Kurdech USA zrazují i Kurdy v syrském Afrínu

Tereza Spencerová Středa, 17 Leden 2018 13:01

Je to vítr do plachet kurdským silám, které před Američany a vidinou své nezávislosti upřednostňují spolupráci s Moskvou a Damaškem a vizi budoucího mírového soužití v Sýrii.

 

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB