Radim Valenčík: ČSSD - předvolební vření?

Komentáře Pondělí, 24 Září 2018 08:40

Právě ve chvíli, kdy začalo odpočítávání času do odstartování říjnových voleb, to začalo v ČSSD vřít. V nejméně vhodnou dobu a nejméně vhodným způsobem. Vyjádřili se zchránci ohrožených druhů i plzeňští reformátoři, odboj podpořil i prezident Zeman. Členové vedení strany kritizují členy vedení strany za spolupráci s Babišem, udržování iluze zvané Poche apod.

Joan Peruga: Neviditelná republika

Čtení Pondělí, 24 Září 2018 08:17

Novinář Miqel přijel do Andorry, malého knížectví sevřeného vrcholky Pyrenejí, aby napsal reportáž o vzácných knihách. Ale našel tu mnohem víc – lásku ke knihovnici a vášnivé bibliofilce Maríi, s níž se pouští do pátrání po vzácném cestopisu anglické autorky. Vědí o něm jen to, že byl vydán roku 1865 v Londýně a před mnoha lety se objevil v katalogu jistého knihkupce. Co ale mladou cestovatelku vedlo k její dobrodružné výpravě? A navštívila skutečně andorrské knížectví, nebo si všechno jen vysnila?

Teroristický útok v Ahvázu, první salva ve staronové válce

Tereza Spencerová Pondělí, 24 Září 2018 06:23

Z Teheránu je to do Evropy mnohem blíž než do USA, a tak na starý kontinent mohou znovu dopadnout nepředvídatelné důsledky politiky někoho jiného, byť formálně spřáteleného…

 

Http://www.Automobilovedily24.CZ

U knihovny s Petrem Bílkem č. 23

U knihovny Neděle, 23 Září 2018 07:01

 

Kateřina Bečková: Falešný Kafka / aneb literární vzpoury neviditelných (Schola Ludus Pragensia 2018)

Škola základ stádnosti

Glosář Neděle, 23 Září 2018 06:10

Vždycky jsem měla osypky ze začátku školního roku. Poslední týden prázdnin stál za starou bačkoru. Jako dítě jsem si myslela, že až budu věku vyššího než povinného, bude to lepší a „syndromu posledního prázdninového týdne“ se zbavím.

Zdeněk Jarchovský: Štěchovická stěna

Čtení Neděle, 23 Září 2018 06:08

 

Štěchovický poklad – mýtus nebo historická pravda?

Novinky od Marxovy hlavy

Milan Faltus Neděle, 23 Září 2018 06:07

 

„Co budeme dělat o Letnicích, až bude kvést luční kvítí, pojedeme do Karl-Marx-Stadtu, kde stále slunce svítí ..."

Hvězdné výlety

A co dál Neděle, 23 Září 2018 06:00

 

Tak dobrá, přesnější by bylo hvězdicové, ale přiznávám se, rafinovaně jsem zvolila přitažlivější titulek, abych… no zkrátka přitáhla pozornost.

K vydavatelskému počinu Bedřicha Kočího

Miroslav Vejlupek Neděle, 23 Září 2018 05:39

Před sto lety, před sto lety (a v říjnu to bylo) vydal pražský nakladatel Bedřich Kočí Lidovou tiskárnou J. Skalák vyexpedovanou historicky ojedinělou Národní čítanku. Uspořádali ji Cyril Merhout a Bohumil Němec, přičemž motiv měli jednoznačný: českého ducha více vzdělat, více sebeuvědomit. Dle našeho zvolili způsob vpravdě příhodný - totiž široký záběr tematický.

Víkend s fejetonem č. 4

Literatura Sobota, 22 Září 2018 06:10

 

„Psát fejeton je tolik, jako na pleši navíjet kadeře; jenže obecenstvu se tyto kadeře zamlouvají líp než lví hřívy myšlenek."

Tereza Spencerová: Smutné signály

Rozhovory Sobota, 22 Září 2018 06:07

Homs (obr. vlevo) je depresivní, Damašek žije normálně, vypráví své dojmy z cesty do Sýrie Tereza Spencerová.

Nesnesitelná lehkost slov

Na okraj Sobota, 22 Září 2018 06:07

 

Moderní doba s sebou přináší neobyčejnou demokracii ve veřejném prostoru. Každý si říká, co chce, velice často (ba skoro většinou) i tehdy, když nemá co říct a mluví jen pro sám akt mluvení. Takový úkaz je nejčastěji k vidění třeba v Poslanecké sněmovně. Demokracie slov se však uplatňuje i subtilněji. Nejen tím, že je mluveno, ale hlavně tím, co je říkáno.

Svět na hlavě

Vhled Sobota, 22 Září 2018 06:07

Také vám někdy přijde, že je ten náš svět kapku na hlavu? Mně ano. Stačí mi k tomuto pocitu průběžně sledovat zprávy o dění u nás a v zahraničí. Světoznámá tenistka, která neunese svou prohru, se považuje za bojovnici za ženská práva. Muž, který si její výlev dovolil zkarikovat – protože jest karikaturistou, je kritizován, jeho účty na sociálních sítích rušeny.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB