Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

František Kalenda: Vraždy ve znamení hvězdy

Čtení Sobota, 03 Prosinec 2016 07:42

Středem zájmu slibného prozaika Františka Kalendy (* 1990) je historie ve spojení s detektivním příběhem, což mu v minulosti vyneslo nominaci na Cenu Jiřího Ortena. Tentokrát nás zavádí na dvůr Karla IV. a do ulic staré Prahy krátce po morové ráně, kde řádí vrah s nožem a obviněno je židovské ghetto.

Srovnejme Putina s válečnicko-kriminálními režimy Obamy, Bushe ml. či Clintona

Komentáře Pátek, 02 Prosinec 2016 12:18

Ve svém čtvrtečním výročním slově k národu v ruském federálním shromáždění promluvil prezident Putin o domácích a zahraničních záležitostech, o důsledcích globální finanční krize, o mezinárodní spolupráci i o vyhlídkách jednotlivých odvětví národního hospodářství. (vlevo na snímku ekonom, bývalý asistent tajemníka ministerstva financí v Reagonově administrativě a dnes poltický komentátor P.C. Robets)

Putin naznačil směřování Ruska a změny v domácí politice

Svět Pátek, 02 Prosinec 2016 12:13

 

„Nespravedlnost a nepravda jsou v Rusku vnímány velmi vážně. Je to znakem naší kultury. Naše společnost odmítá aroganci, hrubost a sobectví, bez ohledu na to, odkud přichází. Zato dokážeme ocenit hodnoty, jako jsou odpovědnost, morálnost, starost o veřejný zájem, ochotu naslouchat jiným a respektovat jejich názory."

Máme vaše bianco šeky, volové (vzkaz voličům)

Komentáře Pátek, 02 Prosinec 2016 10:11

 

 Připouštím, že titulek není nadvakrát slušný, snad je politicky ne/korektní, jenže kdo to má v ČR, bez korektních společenských obrysů kreslených „politickými elitami“, poznat?

Svět Ameriky a Číny

Svět Pátek, 02 Prosinec 2016 09:19

Spojené státy, Čínu, Rusko a do určité míry i Evropu čekají zásadní strategická rozhodnutí, soudí někdejší ministr zahraničí USA Henry Kissinger. „Musejí vyřešit základní směry svých politik. V případě Číny je to otázka jejího postavení ve světě, u Ruska jsou to cíle jeho střetů a konfrontací. Evropa zase bude prostřednictvím série voleb hledat svůj smysl a účel a Amerika bude zkoušet dodat smysl současné povolební vřavě.“ 

Ondřej Štindl: K hranici

Čtení Pátek, 02 Prosinec 2016 09:12

Román Ondřeje Štindla K hranici sestává ze tří částí. Každá má jiného protagonistu, každá je zasazena v jiném historickém údobí, a přece je leccos spojuje: vlasovský voják Stěpan na konci druhé světové války, řidič náklaďáku Michal za tuhé normalizace a sanitář Ivan na sklonku komunistického režimu (a v samém závěru téměř o třicet let později, už coby uznávaný výtvarník) jsou outsideři, kteří se nedokážou konformovat s většinovou společností a ani po tom nijak zvlášť netouží.

S úctou k 80. narozeninám historika umění Arnošta Budíka

Jan Dočekal Pátek, 02 Prosinec 2016 08:51

Surrealismus ukazuje realitu pod jiným úhlem.

Olga Tokarczuková: Knihy Jakubovy

Čtení Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 10:05

Opus magnum světoznámé polské autorky.

Potvrdí italští pracující v nedělním referendu neschopnost se bránit?

Svět Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 09:11

 

Je to přes dva roky, co se Matteo Renzi po vnitrostranickém převratu stal premiérem Itálie. Dal si za cíl Itálii umístit na třetí žebříček ekonomiky eurozóny.

Robert Redford – dokonalý Američan

Film Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 08:25

Před několika týdny oznámil jeden z nejznámějších velikánů filmového světa, herec, režisér a producent Robert Redford, že se ve svých osmdesáti letech rozhodl skoncovat s herectvím a bude se už výhradně věnovat pouze práci za kamerou a malování.

P.C.Roberts: Putin mi slíbil ruský pas

Komentáře Čtvrtek, 01 Prosinec 2016 08:14


Poté, co mě nejkanálovější americký deník Washington Post spolu s dvěma stovkami dalších Američanů označil za „ruského agenta", napadlo mě, že bych tuto absurditu mohl roztočit do vyšších obrátek tím, že coby ruský agent požádám prezidenta Putina o vydání ruského pasu.

Po pádu letadla u Smolenska znovu smutno

Komentáře Středa, 30 Listopad 2016 11:03

 

Polská vláda řízená v pozadí Jaroslawem Kaczyńskim si od nástupu k moci musela od Evropské unie za ohrožování demokracie vyslechnout už leccos nepříjemného. Tu za ochromení ústavního soudu, jindy za manipulaci s médii. Kritizována byla i za nacionalistický populismus.

 

Předefinovaní obsahů pojmů

Komentáře Středa, 30 Listopad 2016 09:48

Tento v současné době probíhající proces vnímám jako majstrštyk propagandy. Mladí "revolucionáři a rebelové", kulturní fronta, menšiny, všechny tyto skupiny obyvatel bojují za ještě větší upevnění moci mocenských struktur, establishmentu a elit na úkor práv většinové společnosti, kterou pohrdají!

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz