Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Peter Ackroyd: Hawksmoor

Čtení Neděle, 26 Červen 2016 08:14

Londýn počátku osmnáctého století, pozvolna se vzpamatovávající z následků rozsáhlého ničivého požáru, je městem nuzáků i boháčů, tradičních pověr a tajných nauk i osvícenské racionality a elegance. Architekt Nicholas Dyer, pověřený výstavbou sedmi nových městských kostelů, hodlá zajistit svým chrámům nesmrtelnost krutým rituálem: v základech každého z nich má spočinout mrtvé lidské tělo. O dvě stě padesát let později vyšetřuje londýnský detektiv Nicholas Hawksmoor záhadnou sérii brutálních vražd, ke kterým dochází právě poblíž Dyerových kostelů…

U knihovny s Petrem Bílkem č.24

U knihovny Neděle, 26 Červen 2016 07:52


Milena Lenderová: A ptáš se, knížko má... Ženské deníky 19. století (Triton 2008)

Henning Mankell: Pyramida

Čtení Sobota, 25 Červen 2016 08:02

Český překlad detektivní série o komisaři Kurtu Wallanderovi dospěl k devátému svazku. V něm si švédský autor uklízí v pomyslném šuplíku a přináší odpověď na otázku, kterou mu čtenáři často kladli: Co se dělo s Wallanderem před začátkem série, tedy abychom to upřesnili — před osmým lednem 1990? Před oním časným zimním ránem, kdy Wallandera v posteli vzbudil telefonát; před úvodem Vrahů bez tváře?

Mákněte, mákněte, je zle! popohání George Soros své neziskovky

Rozhovory Sobota, 25 Červen 2016 08:01

Odpůrci Brexitu sice zneužili ve svůj prospěch vraždu labouristické poslankyně Jo Coxové, nicméně těžko říct, jak moc jim to pomůže, sdělila ve svém pravidelném shrnutí týdenních událost, ještě ve čtvrtek před výsledkem Brexitu, Tereza Spencerová, která jinak navíc komentuje, že změna nastane v Sýrii: Rusům už totiž dochází trpělivost.

Komu zvoní hrana

8. den Sobota, 25 Červen 2016 07:48

Ve Velké Británii se hlasovalo. Výsledkem je symbolický akt distance. Jako každý symbolický akt má svou iracionální stránku.

Stará EU je mrtvá. Ať žije nová EU!

Glosář Sobota, 25 Červen 2016 07:45

Británie z EU odejde. Stará EU je mrtvá. Ať žije nová EU!

Ve Velké Británii zvítězil zdravý rozum

Komentáře Sobota, 25 Červen 2016 07:00

Každá akce vyvolává reakci. Odchod  Velké Británie z Evropské unie je toho důkazem.

Brexit – čí je to výhra a čí porážka?

Komentáře Pátek, 24 Červen 2016 14:41

Je to v prvé řadě porážka Washingtonu. EU není totiž vynálezem Evropanů, ale je – jak prokázaly nedávno objevené dokumenty v Národním archivu USA – vynálezem CIA.

Martin Sichinger Poslední šumavská pastvina

Čtení Pátek, 24 Červen 2016 12:41

„Jihočeský western" odkrývá méně známou historii česko-německého pohraničí.

Fotoblog Fr. Dostála: Vidět, a přesto se netěšit...

František Dostál Pátek, 24 Červen 2016 11:28

 

Asi už ne každý z nás si doma peče chleba a v chlívku chová vepříka. Jsme už víc zasaženi hypermarkety a možná i minimarkety.

Gratulace do Británie, Berlína i transatlantické elitě

Komentáře Pátek, 24 Červen 2016 10:10

 

Gratuluji hrdému Albionu, že se nestal vazalem Svaté říše římské národa německého, ale přitom zůstal věrným členem transatlantického společenství. Gratuluji do Berlína, že se konečně zbavil největšího potížisty v přeměně EU ve Svatou říši římskou národa německého. Gratuluji i transatlantické elitě k mistrovskému kousku „rozděl a panuj“ na Evropském kontinentě.

Brexit rovná se lexit. Strašák rozpadu

Svět Pátek, 24 Červen 2016 09:46

Město Sunderland na severovýchodě Británie. Přístav a velká automobilka. Tamní radní a další politici se před referendem vyslovili pro setrvání v EU. Manažeři automobilky navíc přesvědčovali dělníky, aby hlasovali pro Unii. Obyvatelé Sunderlandu ale hlasovali pro Brexit (61:39, takový rozdíl nikdo nečekal). Vzepřeli se své vrchnosti.

 

Film Válečný um (Warcraft)

Ivo Fencl Pátek, 24 Červen 2016 09:31

Skoro s vynalezením počítače vznikla první počítačová hra a s érou toho typu zábavy se, ouha, rozkošatěla krví zbrocená koruna počítačových her, a to hry válečné, jejichž symbolem je kultovní Warcraft.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz