Až neuchopitelná různorodost surrealistů

Ivo Fencl Středa, 18 Duben 2018 07:53

 

„Na první pohled se tvorba některých fantazijních malířů docela podobá dílům opravdových surrealistů, ale ve skutečnosti stojí surrealismu asi tak blízko, jako se má Disney k Hieronymu Boschovi.“ Desmond Morris

Rusko pasivní v Sýrii nebylo: „Pancíř -S“ likvidoval Trumpovy chytré „Wunderwaffen“

Vladimír Franta Středa, 18 Duben 2018 07:35

„Держись, кoрова, за штат Айова“ [diržís‘ karóva, | za štát ajóva] (sovětský citát)* Už i na videích v YouTube je vidět, kterak jsou americké Tomahawky zasahovány syrskou protivzdušnou obranou.

 

 

Olga Hostovská, Václav Sádlo, Barbora Svobodová: Egon Hostovský a jeho radosti života

Čtení Středa, 18 Duben 2018 07:09

 

Životopisný portrét Egona Hostovského z pera jeho dcery, redaktorky a překladatelky Olgy Hostovské a spoluautorů skládá dohromady mozaiku životního příběhu významného českého romanopisce a přináší množství dosud nepublikovaných archivních fotografií.

Fotoblog Fr. Dostála: Jestřábe, často vzpomínám…

František Dostál Středa, 18 Duben 2018 06:03

Život člověka bývá různě dlouhý a ten Jaroslava Foglara, Jestřába, vyhasl ve tři čtvrtě na tři 23. ledna 1999 v Thomayerově nemocnici, kde byl od roku 1995 hospitalizován.

Z Damašku: Útok USA, Francie a Británie pomohl jen Bašárovi

Tereza Spencerová Úterý, 17 Duben 2018 19:43

Už jsem to jednou viděla a cítila. V Egyptě po svržení Mubaraka. Po dekády shrbení lidé v ulicích se vám, člověku ze Západu, najednou začali dívat do očí s do té doby neznámým sebevědomím. A uvědoměním si jakési rovnosti, ne-li rovnou nadřazenosti. Svrhli jsme vám vašeho diktátora. Co s tím teď asi tak uděláte?

 

 

Zkoumané možnosti Ruska?

Svět Úterý, 17 Duben 2018 15:09

 

Web britského listu Daily Star uvedl , že podle vojenských expertů by Rusko dokázalo během šedesáti hodin zlikvidovat NATO.

Vzpomínka na malíře Vojtěcha Kubaštu

Art Úterý, 17 Duben 2018 14:09

 

Malíř Vojtěch Kubašta se narodil 7. října 1914 jako syn vídeňského bankovního úředníka. Ten úředník byl nicméně jihočeského původu a Vojtova máma zase z Vysočiny.

Zločinec vždy usvědčí sám sebe lhaním – jako nyní USA, Francie a Británie

Komentáře Úterý, 17 Duben 2018 13:52

 

Čím dál vše více nasvědčuje tomu, že v Dumá se žádný útok chemickými zbraněmi nestal.

Zbyněk Fiala: Ohňostroj na rozloučenou

Komentáře Úterý, 17 Duben 2018 08:18

 

Raketový úder na Sýrii byl nejspíš plichtou v souboji mezi těmi, kdo by vtáhli USA do nějaké další pozemní války, a prezidentem Donaldem Trumpem, který by naopak ze Sýrie co nejdříve zmizel. Jinou věcí je, že čeští občané mohou jen přihlížet, jak je jejich vláda stále ochotnější někoho bombardovat.

Karin Tidbecková: Sobí hora

Čtení Úterý, 17 Duben 2018 07:57

 

Magické povídky spojující svět severské mytologie a nadpřirozena, jejichž autorka je považována za mimořádný objev na scéně světové fantasy.

Fotoblog Fr. Dostála: Co nového se člověk zase dozví?

František Dostál Úterý, 17 Duben 2018 06:26

Možná cosi o tom, že po dešti bývá mokrý chodník a tím u nikoho nenarazím. Jenže někdo třeba upozorní na to, že bývá mokrá i střecha.

Stropnický a angažovaná kulturní fronta

Komentáře Pondělí, 16 Duben 2018 09:04

Jednou z otázek, nad kterou se mnozí moji známí pozastavují, je: Jak je možné, že (po staru) "umělecká fronta", tedy (po novu) "umělecké celebrity" se tak trapným způsobem angažují v politice, že ztrácejí schopnost produkovat kvalitní uměleckou produkci a dokonce ohrožují vnímání svého celoživotního odkazu ze strany většinové veřejnosti.

Neférová reedice pohádek Vojtěcha Kubašty?

Ivo Fencl Pondělí, 16 Duben 2018 08:46


Mé dětství se prolíná - vedle spousty jiného krásna – i s několika knihami obchodně, nepochybně však také výtvarně zdatného Vojtěcha Kubašty (1914-1992, viz ).

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB