Http://www.Automobilovedily24.CZ

Zbyněk Fiala: Máslo na hlavě

Komentáře Středa, 22 Listopad 2017 10:38

Ceny potravin rostou, ale zvyšují je hlavně až v obchodech. Máslo je úplně postavené na hlavu, protože stojí o polovinu víc než roku 2012, přestože mléko cenu nezměnilo. Ve hře je hodně peněz, které kráčí špatným směrem.

Restart ČSSD? Ne. Zatím prázdné teze

Komentáře Středa, 22 Listopad 2017 10:29

Jiří Zimola uveřejnil 19.listopadu na facebooku 10 tezí s následujícím avízem: Start pro náš restart (viz). To je název prohlášení jihočeské sociální demokracie, které zaznělo na jednání ÚVV v Hradci Králové. Jasně v něm říkáme, jak dál s ČSSD. Budu rád, když si ho přečtete a něco mi k tomu napíšete, říká k němu bývalý soc.dem. jihočeský hejtman. 

Fotoblog Fr. Dostála: Pro alkoholiky lepší zázemí?

František Dostál Středa, 22 Listopad 2017 10:02


Realita je příliš tristní. Za pobyty na záchytce se nějak často neplatí. Prý za svůj zdejší odpočinek si po probrání zaplatí asi jen 30 až 40% hostů.

Jeden Antizeman v osmi podobách

Domácí Středa, 22 Listopad 2017 09:49

 

Většina kandidátů na naši hlavu státu, v tuto chvíli to vypadá na devět soupeřů, se brání spolupráci s Ruskem a Čínou jako čert kříže. To je ovšem klíčový problém v době, kdy se Evropská unie potýká se zásadními sociálními problémy a čelí odstředivým tendencím. (vlevo kandidát Michal Horáček)

Parsifal. Příběh rytíře Kulatého stolu

Čtení Středa, 22 Listopad 2017 09:29

 

...podle starých pramenů převyprávěl Tomáš Vondrovic

Přes polovina českých firem je ve ztrátě a daně neodvádí

Komentáře Úterý, 21 Listopad 2017 13:25

 

„Firmy, které jsou ve ztrátě, a tedy neodvádějí do státní kasy žádnou daň z příjmu, tvoří nadpoloviční většinu z analyzovaného vzorku subjektů,“ tvrdí analytička Petra Štěpánová z poradenské společnosti Bisnode, která v ČR disponuje nejširší databází finančních výkazů.

Anna Pammrová: Cestou k zářnému cíli

Čtení Úterý, 21 Listopad 2017 10:26

Anna Pammrová – žena s duší lesa, nepříliš známá česká filozofka, která se do dějin české literatury zapsala díky svému celoživotnímu přátelství s básníkem Otokarem Březinou.

Je Erik Tabery objektivní? Je Mirek TOPOLÁŃEK šílenec?

Komentáře Úterý, 21 Listopad 2017 09:13


Každá univerzita se snaží přesvědčit své studenty, že výběrem tohoto vzdělávacího zařízení udělali tu správnou volbu pro svou budoucnost. Ostravská univerzita v Ostravě není výjimkou. Prostřednictvím mého skromného textu budeme na chvíli prodlévat na půdě Filosofické fakulty na nepohodlných židlích v hledišti intelektuální manufaktury zvané Katedra české literatury a literární vědy.

Příběh o levici /7/: O osvětě a špatném svědomí

Civilizace Úterý, 21 Listopad 2017 08:44

Když se kohokoli zeptáte, zda je v pořádku, že hrstka lidí má stejný majetek, jako ostatní smrtelníci na zeměkouli, odpoví vám, že je to špatné, zavrženíhodné. Když se zeptáte, zda souhlasí se stále se zvyšujícími výdaji na zbrojení, naprostá většina vám odpoví, že to nevede k míru, ale spíš k válce. Když se zeptáte, zda Evropu ochrání před přívalem uprchlíků z Jihu větší ochrana hranic, přísnější zákony, zákaz mešit, nedostanete jednoznačnou odpověď, ale většina bude souhlasit s tím, že je třeba provést taková opatření, aby lidé nebyli nuceni opouštět své domovy, kde je ohrožují války a odkud je vyhání zhoršující se nedostatek vody, sucho, neúrodná půda. Když se zeptáte, co se dá proti tomu dělat, většina dotázaných pokrčí rameny.

Studenti píší povídky

Offline Úterý, 21 Listopad 2017 08:13


Podzimní čtení v Café Louvre je název literární soutěže pro studenty pražských gymnázií.

Proč zavraždili prezidenta Kennedyho

Svět Úterý, 21 Listopad 2017 07:23

Spekuluje se nad originalitou citace, kterou měl údajně Kennedy pronést sedm dní před atentátem v Dallasu: „V této zemi existuje spiknutí s cílem zotročit každého muže, ženu a dítě. Než opustím tento vysoký a vznešený úřad, mám v úmyslu toto spiknutí odhalit. 

Třetí laureát Ceny Františka Hrubína

Offline Úterý, 21 Listopad 2017 05:54


Připomínka k třetímu ročníku Ceny Františka Hrubína, která byla udělena v aule benešovského gymnázia 9. listopadu básníkovi Bedřichu Stehnovi (na snímku).

Proč na výročí 17.listopadu nejásám

Komentáře Pondělí, 20 Listopad 2017 09:46

Proč píši tyhle řádky zrovna dnes večer 17.listopadu? Protože zrovna dnes, ve výročí oné slavné protitotalitní revoluce, nejtíživěji pociťuji zklamání z toho, kam dospěla.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB