Http://www.Automobilovedily24.CZ

P. C. Roberts: Jedině Le Penová reprezentuje Francii

Komentáře Pátek, 28 Duben 2017 09:11

Marine Le Penová je jedinou kandidátkou francouzského prezidentství, která reprezentuje Francii. Proč Francouzi tak pomalu chápou fakta, která jsou jak vyložená na stole? Francie zemřela s Charlesem de Gaullem. On byl posledním francouzským prezidentem.

Pavel Bareš: Projekt Kronos

Čtení Pátek, 28 Duben 2017 08:01

Být hrdinou není ve skutečnosti ani zdaleka takové, jak se o tom píše v komiksech… Píše se rok 2052 a to málo, co po válce ze světa zbylo, halí šero nukleární zimy. Attiona City, jednu z posledních výsep lidské civilizace, zevnitř požírá záhadná epidemie a společenské rozkoly. Zatímco prominentní občané v horní části města se vzpamatovávají z válečných hrůz, méně šťastní obyvatelé spodního Downtownu je stále prožívají. Drogový byznys jen kvete, ulicím vládnou konkurenční gangy a zoufalí Downtowneři se ocitají v čím dál větší izolaci. To vše jsou ale jen první výstřely do tmy předznamenávající občanskou válku.

To nám naši Turci neměli dělat!

Milan Faltus Pátek, 28 Duben 2017 07:59

Erdogan to u Turků žijících v Německu vyhrál, aneb český pohled na Turky v Německu.

Má smysl v (německých) koloniích vůbec volit?

Komentáře Pátek, 28 Duben 2017 07:19

 

Odpověď na výše položenou otázku zní jednoznačně „ano“. Nechat občany kolonií volit je naprosto nutné, protože jako kolonizátoři nemůžete otevřeně říci domorodcům pravdu: „že vás jejich názor vůbec nezajímá“. Naopak je třeba vyzdvihnout význam místních voleb a zorganizovat je jako taškařici, při níž se domorodé obyvatelstvo dobře pobaví. Sympatie domorodců získáte i malými nenáročnými dárky typu, květiny, propisovačky či koblihy.

Ladislav Novák: Básník, výtvarník, překladatel

Literatura Pátek, 28 Duben 2017 06:51

 

Galerie Ladislava Nováka v Třebíči pořádá výstavu nazvanou Přátelé. Mimo Novákových obrazů, básní - koláží ,takzvané veronáže, a další kombinované techniky jsou zde vystaveny tzv. roláže českého proslulého výtvarníka rovněž básníka, autora experimentální a vizuální poezie Jiřího Koláře. (vlevo obálky některých knížek Ladislava Nováka).

Rozpad systému. Konec politických stran?

Civilizace Čtvrtek, 27 Duben 2017 13:20

 

Francouzský politolog Allan Popelard svůj článek o konci politických stran (La fin des partis politiques ?) pro nejnovější číslo Le Monde Diplomatique napsal ještě bez znalosti výsledku prezidentských voleb. Z jeho závěrů je vidět, jak se západní svět nezadržitelně blíží rozpadu dosud existujícího politického systému, o kterém se dosud často mluví jako o jediném možném a nepřekonatelném.

Parsifal v boj proti IS

Divadlo Čtvrtek, 27 Duben 2017 13:10

 

Festivalové léto se blíží. I to v Bayreuthu. Vracím se proto k loňskému uvedení Parsifala.

 

Tuto inscenaci mohou návštěvníci bayreuthského festivalu i letos.

Oděsa každý den? Aneb Hra na demokracii demokracií není

Marek Řezanka Čtvrtek, 27 Duben 2017 10:30

Toto jsem psal v roce 2015: Obávám se, že jsme hlavně připravováni na narukování do jakékoli řeže, které nebudou naší válkou. Domnívám se, že padnout za císaře pána touží již jen hrstka z nás.

Co najdete v tištěných Literárních novinách

Offline Čtvrtek, 27 Duben 2017 09:04

Zaprvé a především přinášejí noviny ve svém 5. čísle žebříček nejvlivnějších českých intelektuálů v roce 2016. Pětasedmdesát jmen je seřazeno v pořadí, jaké určila na základě svých mediálních analýz agentura Newton Media. Vhled do hodnotové škály české populace není chudý na překvapení.

P.C.Roberts: 11. září zničilo Ameriku

Komentáře Čtvrtek, 27 Duben 2017 08:09


Události 11. září 2001 změnily svět. Šlo o záměrně vytvořenou záminku, jíž americká vláda využila k napadení sedmi zemí Středního východu, zabila miliony lidí a vyslala do západního světa vlny muslimských uprchlíků. Pustošením cizích zemí a vražděním jejích žen a dětí utratila tato vláda biliony dolarů, zatímco infrastruktura doma šla od desíti k pěti. Z důvodů zadlužení ztráceli Američané jak své domovy, tak možnosti lékařské péče. 11. září se stalo též záminkou k tomu, aby bylo možno upustit od ochrany svobod, kterou americkým občanům americká ústava až do té doby zajišťovala. Dnes tedy už žádný Američan nepožívá svobod, které v ústavě sice napsané zůstaly, ale fakticky vymahatelné už nejsou.

Jakub Drábik: Fašista

Čtení Čtvrtek, 27 Duben 2017 07:26

Sir Oswald Mosley patří mimo jakoukoli pochybnost k nejpozoruhodnějším postavám britských dějin 20. století. V britské a v menší míře též v evropské politice byl totiž přítomen prakticky po celé dlouhé století. Byl při většině klíčových událostí meziválečného období a udržoval styky s nejvýraznějšími osobnostmi své doby – Benitem Mussolinim, Adolfem Hitlerem a Franklinem D. Rooseveltem, stejně jako s Nevillem Chamberlainem nebo Winstonem Churchillem. „Proslavil“ se však zejména jako zakladatel a vůdce nejvýznamnějšího britského fašistického hnutí – Britské unie fašistů.

Pozvánka: Jak si vedou v práci nejen rozhlasoví moderátoři

Offline Středa, 26 Duben 2017 09:46

 

Rada Českého rozhlasu tímto zve zájemce na Veřejnou prezentaci dvou nezávislých odborných analýz, které byly vypracovány v rámci 4. minitendru Rady ČRo společností Focus.

Milan Chovanec a porušení služebního zákona

Komentáře Středa, 26 Duben 2017 09:03

 

Šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová zůstává krajskou zastupitelkou ve středních Čechách. Včera na svém jednání tak rozhodli zastupitelé a odmítli požadavek a názor ministerstva vnitra o neslučitelnosti funkcí. Jinak to dopadlo s Klárou Dostálovou (na snímku vlevo).

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz