Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Proč na výročí 17.listopadu nejásám

Komentáře Pondělí, 20 Listopad 2017 09:46

Proč píši tyhle řádky zrovna dnes večer 17.listopadu? Protože zrovna dnes, ve výročí oné slavné protitotalitní revoluce, nejtíživěji pociťuji zklamání z toho, kam dospěla.

Listopad na nás pad – takže budem zase lhát

Komentáře Pondělí, 20 Listopad 2017 09:37


Lehké pero Petra Kamberského...

Alexandra Ansorge: Doživotí volnosti

Čtení Pondělí, 20 Listopad 2017 09:30

Jak (ne)snadné je rozhodnout se pro člověka, s nímž chceme v životě být, jak těžké je svému rozhodnutí dostát? Proč děti trpí kvůli špatným rozhodnutím svých rodičů, a jako dospělí jejich chyby bezděky opakují? Ačkoli si tyto otázky lidé kladou odnepaměti, chceme pokaždé znovu uvěřit sebeklamné iluzi, že aniž bychom je museli usilovně hledat, odpovědi na ně už budeme sami od sebe znát.

Bojovník na Marsu podle Vlastislava Tomana

Ivo Fencl Pondělí, 20 Listopad 2017 09:11


Tak je to tady! Dobrodružství Johna Cartera na Marsu v dokonalém kompletu - a ještě přívažek.

Když my tu máme demokratický blok…

Domácí Pondělí, 20 Listopad 2017 08:53

Tak máme TOP09, STAN, KDU-ČSL a ODS v jednom pytli. Pravice se spojila v takzvaný „Demokratický blok“. Uvidíme, jak jí ta jednota dlouho vydrží. Jedno z témat, které by ji mohlo výrazněji rozdělit, je blížící se prezidentská volba.

Oskar Krejčí: Sametová revoluce

Čtení Pondělí, 20 Listopad 2017 06:48

V roce 2014 vyšla kniha známého a pro mnohé kontroverzního politologa Oskara Krejčího Sametová revoluce.

Je i vůl fakt cool?

Čtení Pondělí, 20 Listopad 2017 06:02

 

Světem chodím s Elen už dlouho. Prožila jsem s ní její první narozeniny, oplakávala zlomenou nohu, vyrovnávala se s první pětkou v žákovské knížce, navštěvovala jsem s ní každý trénink tanečků, které měla třikrát týdně, a dokonce jsem s ní prožívala i všechny lásky.

Syaman Rapongan: Oči nebes

Čtení Neděle, 19 Listopad 2017 07:29

 

Román Oči nebes z roku 2012 je již osmou publikací v edici „tchajwanská próza“, jež vychází v nakladatelství IFP Publishing, ale vůbec prvním dílem tchajwanské literatury z pera domorodých obyvatel, které je v rámci této edice českému čtenáři představeno.

Fotoblog Fr. Dostála: Není jen Pražský Semmering

František Dostál Neděle, 19 Listopad 2017 06:36

Ten v Praze se šplhá ze Smíchovského nádraží do svahu pod Děvínem a míří až Hostivic. Semmering v Rakousku pomíjím, ale připomínám Teplický Semmering, který je v tomto čase mimo provoz, ale snad se příští rok rozjede.

Psát v Číně

8. den Sobota, 18 Listopad 2017 07:07


Místopředseda Yan Jingming říká, že Svaz čínských spisovatelů má jedenáct tisíc členů. Každých pět let se koná sjezd, který trvá pět dní. O čem tam tak dlouho mluvíte? ptám se.

Marxistické hlavy řádí

Glosář Sobota, 18 Listopad 2017 07:02

Když jsem o nich kdysi dávno slyšela poprvé, pomyslela jsem si, jaký naivka asi může na takovou pitomost z říše konspiračních teorií skočit. Teď už mám konečně odpověď. Je to Evropská komise.

Tereza Spencerová: Rusko má dnes co říct a roste

Rozhovory Sobota, 18 Listopad 2017 07:02

Zeman by dostal od svých kritiků za uši, ať by udělal cokoliv, reaguje na kritiku prezidentovy cesty do Ruska, kam veze rekordní podnikatelskou misi, Tereza Spencerová. Dále se zamýšlí nad tím, proč Rusko roste navzdory sankcím. „Sankce Rusku asi opravdu pomohly. A nejen tím, že byly vůbec uvaleny, ale především tím, že tady na Západě máme „zaťaté demokraty“, kteří je budou prodlužovat a prodlužovat „do nevidim“. Ve výsledku tak slabý rubl a skvělá úroda proměnily Rusko v zemědělskou supervelmoc.

Ladislav Kudrna, František Stárek Čuňas: Kapela

Čtení Sobota, 18 Listopad 2017 07:01

 

Na počátku procesu s undergroundem stála celostátní akce „Kapela“, která si za „snadný“ cíl zvolila „vlasatce“, respektive „závadové“ bigbeatové skupiny.

 

 Akademie Literárních novin

vás zve na kurz

Problémy současné češtiny

Kurz je určen všem těm, kteří denně pracují s naším rodným jazykem, nebo těm, kteří o něm rádi přemýšlejí a uvědomují si, jak se mění. Budeme mluvit o tom, jak se dnes mluví a píše, a zaměříme se i na to, proč se nám v jazyce něco nelíbí. Na příkladech konkrétních jazykových provinění proti správné češtině si ukážeme dnešní nejčastější chyby ve vyjadřování psaném i mluveném v úřednických, reklamních i mediálních textech.

3. prosince od 10:00 do 16:00 hod.

AKADEMIE.LITERARKY.CZ

Telefon: 234 221 131

Výběr

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB