Pepa Nos jako autor knih neboli Říkají mu páter Lhalík

Ivo Fencl Čtvrtek, 19 Duben 2018 07:33

 

Většina písničkářů píše knihy. Je to logické; mají popularitu, mají obec posluchačů a na rozdíl od běžných interpretů se vyučili psaním textů. - Josef Nos (*1949) napsal a vydal již nejméně čtyři knihy, a to

Syrská opereta

Komentáře Čtvrtek, 19 Duben 2018 07:20

 

Nemíním psát o syrském dramatickém umění, ačkoli se prý na tamějších vládních územích vrací život do normálu. Chci se zaměřit na bezpečnostní dramata v Sýrii, která začasté získávají výzor cynické frašky. Konkrétně si to přiblížíme za okamžik.

Fredrik Backman: A každé ráno je cesta domů delší a delší

Čtení Čtvrtek, 19 Duben 2018 06:53

 

I loučení bolí méně, když na ně nejste sami. Fredrik Backman v této netypické novele líčí boj stárnoucího muže o zachování nejdražších vzpomínek. Činí tak něžně a empaticky, jak to dovede jen on.

K přípravě programu KSČM: Bude to ještě dřina

Domácí Čtvrtek, 19 Duben 2018 06:14

 

Dostal jsem k připomínkování "Návrh postkladenského programu KSČM verze 1.3" s tím, že by bylo vhodné jej podrobit i veřejné diskusi. Se zájmem jsem jej začal číst, ale byl jsem dost zklamán.

Z Damašku: V Barze, kde Tomahavky zničily… realitu

Tereza Spencerová Středa, 18 Duben 2018 17:38

Ruiny v damašském Barze jsou jen další kapitolou v jakoby nekonečném příběhu dvou neslučitelných „pravd“.

Glosa: Veterán britské novinařiny přímo na místě v Douma

Komentáře Středa, 18 Duben 2018 15:25

 

Robert Fisk, veterán britské žurnalistiky a jeden z mála žijících novinářů v médiích hlavního proudu (presstituty, kteří převažují z 99% v médiích hlavního proudu, nepočítám mezi novináře) přinesl reportáž přímo z města Douma, z míst ,kde údajně mělo dojít k útoku chemickými zbraněmi.

Až neuchopitelná různorodost surrealistů

Ivo Fencl Středa, 18 Duben 2018 07:53

 

„Na první pohled se tvorba některých fantazijních malířů docela podobá dílům opravdových surrealistů, ale ve skutečnosti stojí surrealismu asi tak blízko, jako se má Disney k Hieronymu Boschovi.“ Desmond Morris

Rusko pasivní v Sýrii nebylo: „Pancíř -S“ likvidoval Trumpovy chytré „Wunderwaffen“

Vladimír Franta Středa, 18 Duben 2018 07:35

„Держись, кoрова, за штат Айова“ [diržís‘ karóva, | za štát ajóva] (sovětský citát)* Už i na videích v YouTube je vidět, kterak jsou americké Tomahawky zasahovány syrskou protivzdušnou obranou.

 

 

Chvála setkávání – Jaroslav Med (19. 4. 1932 – 14. 2. 2018)

Téma Středa, 18 Duben 2018 07:13

 

Jdu po chodbě Katolické teologické fakulty v Praze. Je ticho. Jen občas zazní z poslucháren nějaké vážné, naléhavé slovo. Slyším kroky a typické zakašlání. Je mi jasné, jako ostatně už tolikrát, že tohle setkání bude krásné. Zpoza rohu se objevuje postava starého muže s bílým plnovousem a tváří jako z Pourratových románů, která vás přiměje k úsměvu. Než ho stačím pozdravit, je tu jeho hlasité a nezapomenutelné: „Nazdárek! Jak je?“ A pak už se scénář opakuje. „Dobrý den, pane doktore, jak se máte?“ S úsměvem malého chlapce odpovídá: „Ale, stojí to za starou bačkoru.“ 

Olga Hostovská, Václav Sádlo, Barbora Svobodová: Egon Hostovský a jeho radosti života

Čtení Středa, 18 Duben 2018 07:09

 

Životopisný portrét Egona Hostovského z pera jeho dcery, redaktorky a překladatelky Olgy Hostovské a spoluautorů skládá dohromady mozaiku životního příběhu významného českého romanopisce a přináší množství dosud nepublikovaných archivních fotografií.

Fotoblog Fr. Dostála: Jestřábe, často vzpomínám…

František Dostál Středa, 18 Duben 2018 06:03

Život člověka bývá různě dlouhý a ten Jaroslava Foglara, Jestřába, vyhasl ve tři čtvrtě na tři 23. ledna 1999 v Thomayerově nemocnici, kde byl od roku 1995 hospitalizován.

Z Damašku: Útok USA, Francie a Británie pomohl jen Bašárovi

Tereza Spencerová Úterý, 17 Duben 2018 19:43

Už jsem to jednou viděla a cítila. V Egyptě po svržení Mubaraka. Po dekády shrbení lidé v ulicích se vám, člověku ze Západu, najednou začali dívat do očí s do té doby neznámým sebevědomím. A uvědoměním si jakési rovnosti, ne-li rovnou nadřazenosti. Svrhli jsme vám vašeho diktátora. Co s tím teď asi tak uděláte?

 

 

Zkoumané možnosti Ruska?

Svět Úterý, 17 Duben 2018 15:09

 

Web britského listu Daily Star uvedl , že podle vojenských expertů by Rusko dokázalo během šedesáti hodin zlikvidovat NATO.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB