Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Francie – hledání identity

Svět Čtvrtek, 05 Květen 2016 09:10

 

Píše se rok 2013 a nehynoucí levičák – filosof a esejista Alain Finkielkraut píše knihu definující dobu a postavení Francie, což se mu podařilo vystihnout dvěma slovy „Nešťastná identita“ (L'Identité Malheureuse ).

Fotoblog Fr. Dostála: Epolety versus peníze

František Dostál Čtvrtek, 05 Květen 2016 07:53


Spatření šéfa pražských strážníků pana Šustra v uniformě plné ozdob a úžasného odznaku na čepici, mi přivolal filmovou vzpomínku na generály stojící vedle J. V. Stalina na Rudém náměstí v čase vojenské přehlídky. Přitom šlo jen o pochválení se ve spojitosti se zakoupením víc jak osmimetrové lodě.

Radka Třeštíková: Bábovky

Čtení Čtvrtek, 05 Květen 2016 07:37

Napadlo vás někdy, co v sobě řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra zmíněné manželky tak špatný vztah se svojí dcerou, a jak se vlastně cítí patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas?

Kiplingova džungle dle Walta Disney

Ivo Fencl Čtvrtek, 05 Květen 2016 05:02


„Položte mi mrtvé netopýry na hlavu!“ kál se kdys medvěd Balú; pokaždé, když se v rodné džungli neblaze dopustil neprozřetelnosti, ale animovaná Kniha džunglí z roku 1967 nebyla, myslím, neprozřetelností. - Leda tím, že se stala posledním filmem Walta Disney (5. 12. 1901-15. 12. 1966), který ještě viděl. Nebo který viděl aspoň částečně.

Recenze: Naše malá sestra

Film Středa, 04 Květen 2016 17:28

Tento film ze současného Japonska je z evropského pohledu až nepochopitelně klidný, mírný a pozitivní. Divák zvyklý na dramata hollywoodského typu stále čeká na problém. Místo toho však dvě hodiny sleduje krásné, poklidné obrazy šťastného obyčejného života.

Divná doba aneb Jak nám knihy nastavují zrcadlo

Jiří Bátěk Středa, 04 Květen 2016 13:26

„Knihy jsou zrcadly duše.“ Virginia Woolf

Nová levice a proislámský rasový multikulturalimus

Komentáře Středa, 04 Květen 2016 10:06

Dle některých reakcí příznivců Nové levice na můj minulý text v Literárních novinách Evropa v ohrožení, vypadá situace následovně: Nová levice věří, že se s muslimskými přistěhovalci zde v Evropě spojí do koalice a ve společném boji pak porazí vládnoucí mocenské struktury a nadnárodní kapitál. Proto se domnívají, že každý, kdo kritizuje invazi ilegálních přistěhovalců do Evropy, je jejich třídní nepřítel, který jim brání v boji proti velkému kapitálu. Je až neuvěřitelné, že se Nová levice nyní chová přesně tak, jak popisuje ve svém bestselleru Podvolení  Michel Houellebecq.

Josef Král, úzkost a Bohumil Hrabal

Recenze Středa, 04 Květen 2016 09:40

Josef Král (*1933) je původním povoláním reportér. K nelibosti mnohých zkoumal i realitu protektorátního odboje, také v práci Parašutisté (1967), a byl ale vyhozen (1968) z redakce. Samizdatově publikoval beletrii Hranaté míčky s hřebíčky (1984) a Střemhlavý let v kleci (1988), kteréžto texty znovu společně uveřejnil (2003) v edici, které říká Demokratický samizdat.

Itálie v časech migrační krize: Krádež z hladu není zločin

Komentáře Středa, 04 Květen 2016 09:26

Nové výbušné téma do napjatých nálad kolem migrační krize vnesl Nejvyšší kasační soud Itálie, který rozhodl, že krádež nevelkého množství potravin za účelem ukojení hladu není zločinem.

 

Salman Rushdie Dva roky, osm měsíců a osmadvacet nocí

Čtení Středa, 04 Květen 2016 08:15

New York zasáhne katastrofální bouře a převrátí naruby město i život jeho obyvatel. Je to začátek vlny "podivna", která změní tvář celého světa a promění ho v bojiště nadpřirozených sil. Během následujícího tisíce a jedné noci - dvou let, osmi měsíců a osmadvaceti dnů - se v zápase o všechno utká dobro a zlo, světlo a temnota. Zachrání civilizaci s jejími sny, ambicemi i obyčejnými lidskými životy princezna džinů Dunjá se svými potomky, počatými před dávnými časy a nyní povolanými do války proti zákeřným běsům?

Smlouva s Tureckem: EU prodala své hodnoty a stejně prohrála

Tereza Spencerová Středa, 04 Květen 2016 05:50

EU se ocitla v klasické Hlavě 22: Při nedohodě s Tureckem může Ankara do Evropy vypustit vlny migrantů, zatímco při dohodě s Tureckem bude konečný výsledek stejný, jen se z Turecka může na pochod vydat (v nejhorší variantě) až třicet milionů Turků.

USA připravují pád vlády ve Venezuele

Komentáře Úterý, 03 Květen 2016 14:25

 

Podle prohlášení prezidenta Obamy Spojené státy - jedinou supervelmoc světa a výjimečnou zemi, ohrožuje malá Venezuela.

Fotoblog Fr. Dostála: Zdražování někdy není to pravé

František Dostál Úterý, 03 Květen 2016 09:31


Jestliže skomírající hospoda někde v závětří centra zdraží půllitr piva na 190 korun, nemusí to ještě znamenat stoupající výši konta. Pošta, v něčem také ztrátová, řeší situaci zase zdražením poštovného.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz