Http://www.Automobilovedily24.CZ

Co najdete v tištěných Literárních novinách číslo 3

Offline Pátek, 24 Únor 2017 10:06

Téma českého národního zájmu se vine i tímto vydáním. Po Petru Drulákovi a Václavu Klausovi se o jeho formulaci pokouší Vladimír Špidla zejména z hlediska strategie ČR 2030. Půjde v ní o hospodářský růst nebo o zvýšení kvality života?

Trumpův šťouch: Peníze za to nejsou, ale děláme to rádi

Milan Faltus Pátek, 24 Únor 2017 09:50

 

Za hlubokého „totáče“ pronášel pracovník jednoho n.p. (národního podniku) Jenda větu:

Teda peníze u nás na podniku nejsou, ale zase je tam sranda“.

Na obrazu nemusí být nic konkrétního

Jan Dočekal Pátek, 24 Únor 2017 09:35

Pavel Hlaváč (nar. 1951) je bluesovým kytaristou, zpěvákem a textařem (vlevo na fotografii Luďka Mahela). V mládí byl rovněž zaujat malířstvím, ale chuť do studia mu rozmluvili rodiče. Byli přesvědčeni, že malování není žádná opravdová práce k uživení. (Nelze vynechat otázku, zda v tom došlo od doby Hlaváčových školních let k zásadní změně?)

Posuzujme ANO podle toho, co říkají jeho ministři

Komentáře Pátek, 24 Únor 2017 09:32

Ministři říkají to, co si předseda strany nejupřímněji myslí, co skutečně plánuje, či jak věci domácí i zahraniční posuzuje. On sám si věci sporné, nelíbivé, či ty, o nichž si není jistý, jak by je veřejnost přijala, do úst a ani do pera nebere. To nechává na svých ministrech a těm už zbývá jen nevděčná role, aby to, co je pro uši našich lidí nejednoznačné a co jim on důvěrně sdělil, vzali do složky, šli s tím na veřejnost a tam jeho myšlenky a názory vyhlásili.

James Aitcheson: Rozervané království

Čtení Pátek, 24 Únor 2017 08:48

 

Anglie po normanském záboru počátkem 11. století, události, jež provždy a nevratně změnila dějiny této ostrovní země. Doba statečných rytířů, pro něž čest a věrnost lennímu pánovi není jen prázdné slovo. Doba boje o moc, o získaná i ztracená území, zápasu o holý život. Právě na pozadí všech těchto strhujících událostí se odehrává i druhý díl historické trilogie současného britského spisovatele Jamese Aitchesona Rozervané království.

Michal Horáček: Radikální akademický striptýz, nebo nechtěné stažení se z kůže? – II.část

Domácí Pátek, 24 Únor 2017 08:43

 

Dizertačka prezidentského kandidáta Michala Horáčka je jedním z dokumentů veřejně přístupných na jeho webových stránkách. Kromě poutavého prozaického textu a zajímavých akademických úvah přináší i některé nezodpovězené otázky – ať už ohledně míry doslovnosti či naopak fabulace v prozaické složce, případně toho, nakolik Horáček skutečně nasákl herním prostředím a na svět se dívá jeho prizmatem, nebo si z nějakého důvodu dokázal uchovat ať již lidský, antropologický, či jinými důvody své přítomnosti v dané komunitě motivovaný odstup.

Druhá část

– první část naleznete ZDE

Zaútočilo Rusko na Spojené státy? Kybervandalismus není kyberútok

Komentáře Čtvrtek, 23 Únor 2017 14:21

Americký senátor John McCain (na snímku) označil hackerský útok na počítače Demokratické strany připisovaný Rusku za válečný akt. Pokud by jeho tvrzení odpovídalo mezinárodnímu právu, mělo by to dalekosáhlé důsledky.

Michal Horáček: Radikální akademický striptýz, nebo nechtěné stažení se z kůže?

Domácí Čtvrtek, 23 Únor 2017 08:56

 Dizertačka prezidentského kandidáta Michala Horáčka je jedním z dokumentů veřejně přístupných na jeho webových stránkách. Kromě poutavého prozaického textu a zajímavých akademických úvah přináší i některé nezodpovězené otázky – ať už ohledně míry doslovnosti či naopak fabulace v prozaické složce, případně toho, nakolik Horáček skutečně nasákl herním prostředím a na svět se dívá jeho prizmatem, nebo si z nějakého důvodu dokázal uchovat ať již lidský, antropologický, či jinými důvody své přítomnosti v dané komunitě motivovaný odstup.

Zde najdete pokračování tohoto článku - druhá část

Slovo k povinné maturitě z matematiky na gymnáziích

Komentáře Čtvrtek, 23 Únor 2017 08:45

Uvedu k problému příklad studenta, kterého jsem velmi dobře znal, protože jsem jím byl já sám.

Elizabeth Stroutová: Jmenuji se Lucy Bartonová

Čtení Čtvrtek, 23 Únor 2017 08:24

Lucy Bartonová vyrůstala v chudobě a izolaci na venkově v Illinois. Matka ji sice milovala, ale nedokázala ji ani její sourozence ochránit před hrubostí otce. Pro své rodinné prostředí se Lucy stala terčem posměšků ostatních dětí a jejím jediným přítelem byl osamělý strom v poli. Podařilo se jí však získat stipendium a naději, že studiem unikne drsnému prostředí a své minulosti. Snažila se stát spisovatelkou a zcela zpřetrhala vazby s rodinou. Po letech se ocitla na delší dobu v nemocnici a stále se nemohla zotavit. Pak ji přijela navštívit matka a Lucy s překvapením zjistila, že některá pouta se nepřetrhnou nikdy...

Řekněte mi, k čemu NATO…

Komentáře Čtvrtek, 23 Únor 2017 07:38

NATO je zdrojem napětí v Evropě, prohlásil v minulých dnech Lavrov, a v kostce vyjádřil, proč zde tato ošuntělá organizace (jak ji charakterizoval Trump), stále ještě přetrvává.

Brzezinski: USA musejí spolupracovat s Čínou a Ruskem

Svět Čtvrtek, 23 Únor 2017 06:55

Globální řád upadá do chaosu a svět míří do stavu, v němž nebude žádná mezinárodní struktura s to zvládnout problémy, které mohou propuknout takřka současně. A co hůř, chaos mezi hlavními mocnostmi může přinést skutečně katastrofické důsledky, píše legendární americký politolog Zbigniew Brzezinski v komentáři na portálu New York Times.

 

Jak asi skončí Flynngate?

Komentáře Středa, 22 Únor 2017 10:11

 

Tříhvězdičkový americký generál Michael Flynn nemá dobrou zkušenost se svými vrchními veliteli. Před dvěma roky ho prezident Obama propustil z místa ředitele vojenské výzvědné služby, protože tvrdil, že ne Rusko, nýbrž radikální islamismus a množení Al Kajdy jsou největším nebezpečím pro USA.

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz