Literární noviny

Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Právě se hraje o to, zda rok 2008 a strach o vklady se zopakuje

Glosář Sobota, 31 Leden 2015 08:47

Víte, jak vypadá kalamita? Užuž jsem myslela, že o tom mám jasno. To když jsem svého chotě Pikoru vypustila na tři dny do světa a nestačila zírat, co všechno za ty tři dny stihnul: Nejprve laškoval a popíjel panáky s jednou nachomýtnuvší se vyvinutou slečnou, nechal se vyfotit a omylem poslal foto domů, pak málem zadřel motor vypůjčeného diesela, pak si s bezlepkovou dietou objednal obalovaný řízek a vyreklamoval ho s tím, že je kupodivu obalený, pak prošvihnul poslední lanovku, rozdrtil si oba malíčky v lyžácích, ztratil se v mlze na alpském hřebenu, chtěl podle GPS volat horskou službu, byl náhodně zachráněn kamarádem, kterému na rozdíl od mého muže neomrzly brýle, takže něco viděl, pak sestřelil na svahu jakéhosi dědu, pročež si natrhnul vaz v rameni, nechal se jako zavazadlo převézt do ČR a doma se ještě stihnul nechat vynést do schodů podivit se, že ho ženuška nelituje... Uvěřila jsem, že nic kalamitnějšího mne potkat nemůže.

Dobíjíme baterky

Jazykář Sobota, 31 Leden 2015 08:38

Jazyková poradna mnohdy funguje jako přesný ukazatel toho, co se probírá ve škole v hodinách češtiny a co v domácích úkolech zamotává hlavy nejenom dětem, ale i rodičům a prarodičům – ti si pak své názory ujasňují telefonickou konzultací a bývá až překvapivé, jaké věci si nechají dopodrobna vysvětlovat.

Otisky originality tvorby Miroslava Koupila

Recenze Sobota, 31 Leden 2015 08:27

 „… My, kteří bojujeme stále na hranicích neomezeného a budoucího.“ Guillaume Apollinaire: Kaligramy, 1918.

Fotoblog Fr. Dostála: Už vím, jaký bude svět po roce 2025…

František Dostál Sobota, 31 Leden 2015 07:37

Dozvěděl jsem se to nedávno díky jednomu generálovi v ruské uniformě, ale poněkud jeskynního vzhledu, kterého jsem spatřil na obrazovce. V roce 2025 bude podle něho zřejmě zahájena 3. světová válka!

Marast polistopadové doby aneb Přízrak jménem minulost

Jiří Bátěk Pátek, 30 Leden 2015 12:12

„Často je potřeba více odvahy ke změně názoru, než k jeho udržení.“        Geoffrey F. Abert

Západ velí Kyjevu: Ukončete válku!

Téma Pátek, 30 Leden 2015 11:45

Ukrajinský „demokratický zázrak“ se s konečnou platností nekoná a smysl celého Majdanu je ještě neuchopitelnější, než kdy dřív. Blíží se opravdu konec ukrajinské krize?

Malá kniha velké slávy

Civilizace Pátek, 30 Leden 2015 11:01

Celé čtyři dny bude v Jízdárně Pražského hradu vystaven Budyšínský rukopis. Výstava Hrady a zámky objevované a opěvované jím oslaví polovinu svého trvání

Hollywood hoří. Jak jej uhasit? (I.)

Film Pátek, 30 Leden 2015 10:19

Časopis Variety.com na svém serveru uveřejnil kompilaci názorů na špatný stav filmového průmyslu. Lidé, kteří pro tento moloch pracují, se pokusili definovat, v čem vidí zásadní problémy, a jak si myslí, že by se měl v následujících letech proměnit.

 

Libanonsko-izraelská hranice opět rudne krví

Jiří Kalát Pátek, 30 Leden 2015 10:08

Izraelská hranice s Libanonem je neklidná a ani ta golanská (syrská) nepůsobí jako oáza klidu a míru. Za tou jednou je mnoho naštvaných Libanonců, nad jejichž hlavami beztrestně létají izraelské bojové letouny, které si z jejich území dělají střelnici. Směrem na severovýchod zuří válka. Podle izraelských politických i vojenských představitelů se židovský stát pouze brání. Mnohdy ale ještě dříve, než má vůbec před čím. Tvrdé odplaty pak zastihují jeho vojáky nepřipravené a ti umírají. Stejně jako tomu bylo tuto středu.

Vladimíra Werla sumace dovedné práce

Jan Dočekal Pátek, 30 Leden 2015 10:00

 

Kniha je výrazem nadčasových hodnot lidské mysli a ruční umělecká vazba ony hodnoty zmnožuje sumou dovedné práce.

Ke kterému z diskutujících se přikláníte?
 

Výběr

banner Pidivadlo

Partneři

parlamentni listy cz
 Divadlo v Dlouhe logo  

fos_logo          
 banner logo paprsky nadeje
logo pohoda help