Zprávy, analýzy

Komentáře, blogy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Alexander Münninghoff: Pokračovatel rodu

Čtení Pátek, 27 Květen 2016 08:21

Rodinná kronika oceněná prestižní cenou Libris v kategorii nejlepší historická kniha roku 2015 líčí strhujícím způsobem historii tří generací Münninghoffů, která se klene přes druhou půli dvacátého století. Bizarní cesty příslušníků této nizozemsko-ruské rodiny vedou z luxusní vily v Lotyšsku do vyhnanství v Haagu, z východní fronty do barabizny v Brabantu, od bohatství k úpadku a někdy zase zpět. Na pozadí velkých evropských dějin se odehrává rodinné drama, jež je plodem dějinných zvratů zmítajících Evropou.

Michael Ratner: Bojoval s americkými prezidenty

Svět Čtvrtek, 26 Květen 2016 09:38

 

Známe WikiLeaks ale neznáme Michaela Ratnera. Zemřel před čtrnácti dny na rakovinu ve věku dvaasedmdesáti let, ve Východní Evropě neznámý. Západ oplakával ztrátu jednoho z největších bojovníků za lidská práva a spravedlnost ve světě, který se nebál ani amerických prezidentů. V bývalém socialistickém bloku zůstával nepovšimnut. Tak alespoň splňme dluh po jeho smrti.

Čína (stále rychleji) skupuje Ameriku i Evropu

Svět Čtvrtek, 26 Květen 2016 08:39

Zatímco v USA jsou aktivní především soukromí investoři, v Evropě mezi „nákupčími“ naopak převládají čínské státní firmy.

Witold Szabłowski: Vrah z města meruněk

Čtení Čtvrtek, 26 Květen 2016 07:50

Polský reportér vykresluje sugestivní obraz Turecka. Velkého státu, o kterém, jak se ukazuje, víme jen málo. Ze střípků setkání a rozhovorů dokáže poskládat barevnou a výmluvnou blízkovýchodní mozaiku.

Slepé „vize“ a ponurá saúdská budoucnost

Tereza Spencerová Středa, 25 Květen 2016 15:34

I kdyby princ Muhammad myslel své reformy zastaralé saúdské státní mašinérie upřímně, jsou výsledkem spíše přání než myšlenky, a navíc proti nim stojí realita současného světa.

 

Co najdete nového v Literárních novinách č. 6

Offline Středa, 25 Květen 2016 12:04

 

Novinářka Tereza Spencerová píše úvodník „Nový svět na obzoru“, informativní podtitulek nenapsala, dopišme jej citací věty z článku: „Podíl lidí starších 65 let ve společnosti roste rychleji než jakákoli jiná věková skupina“.

Korzování po Krymské

Domácí Středa, 25 Květen 2016 07:53


Český kříženec Montmartru, Kreuzbergu, drážďanského Neustadtu, newyorského East Village a londýnského Camdenu. Krymská.

Peter May: Kritik

Čtení Středa, 25 Květen 2016 07:47

Druhé setkání s učitelem biologie Enzo Macleodem, Skotem usazeným ve Francii (stejně jako sám autor), kterého okolnosti přivádějí k řešení složitých zločinů, s nimiž si policie neví rady.

Uri Avnery: Izraelský Výmar

Tereza Spencerová Úterý, 24 Květen 2016 16:14

Někdejší poslanec izraelského Knessetu a spoluzakladatel mírového hnutí Guš šalom Uri Avnery se v komentáři zamýšlí nad nedávným projevem generála Golana, který přirovnal současný Izrael k Německu 30. let minulého století.

 

Fotoblog Fr. Dostála: Branky umíme dávat, ale…

František Dostál Úterý, 24 Květen 2016 14:53

Tuším, že můj názor na letošní ročník fotbalové ligy určitě nebude zajímat její pohlaváry v čele s panem Peltou.

Recenze: Alenka v říši divů: Za zrcadlem – Uvěř v sebe ve 3D

Film Úterý, 24 Květen 2016 13:01

Když je Mia Wasikowska zpět jako Alenka, Johnny Depp jako kloboučník a Helena Bonham-Carterová jako srdcová královna s velkou hlavou, proč se nevrací i Tim Burton jako režisér?

Fotoblog Fr. Dostála: Další drzost a tažení proti starým lidem!

František Dostál Úterý, 24 Květen 2016 09:10


Česká spořitelna, peněžní moloch, si zjednodušuje práci tím, že výpisy z účtů si přeje zasílat už jen elektronicky, a proto zdražila ty zasílané poštou.

Už skoro nikdo médiím nevěří: Rusko - největší pokles důvěry od roku 2001

Civilizace Úterý, 24 Květen 2016 08:41

 

Jedna z nejstarších ruských státních organizací na průzkum veřejného mínění VCION (Всероссийский центр изучения общественного мнения) založená již v roce 1987 tvrdí podle svého posledního průzkumu, že až polovina Rusů nevěří médiím. 

Čtěte první část seriálu Už skoro nikdo médiím nevěří věnovanou americké žurnalistice

banner Pidivadlo

Partneři

 Divadlo v Dlouhe logo  logo Českých center

VOŠH logo v barvě
www.vosherecka.cz