Zprávy, analýzy

Fotoblog Fr. Dostála: Důchody budou vyšší také o 20 %?

František Dostál Středa, 15 Srpen 2018 06:30


Naši vladaři touží po navýšení svých platů o 20%. Poslanec pobírá okolo 80 tisíc a ministr přibližně 150 tisíc. Myslím, že naši vladaři před rokem 1989 se v této oblasti nějak víc hlídali. Pravda, ještě neznali naši současnou svobodu.

Atapana: Přírodu nepřetvářejme, jen se o ni starejme

Civilizace Středa, 15 Srpen 2018 06:14

A už se zase divíme a skuhráme, že neprší, že není voda. Divíte se? Já se nedivím.

Město mezi zelenými kopci. Antologie povídek českých autorů

Čtení Středa, 15 Srpen 2018 06:06

Kdy jindy číst povídky, než v létě? Zvlášť když právě léto je jejich tematickým svorníkem a na svědomí je má smetánka české prózy. Vedle oblíbeného Michala Viewegha, jehož povídka – překvapivě netypická – sbírku otvírá, zde najdeme i texty Aleny Mornštajnové, Pavly Horákové a Ivany Myškové, silné trojice ženských literárních hvězd. Léto je spíš pocitem než pouhým ročním obdobím, je to krajina dětství, toužebného vábení, je to čas, kdy se plní sny. V rozpáleném městě i u moře, v dívčím očekávání i melancholii opouštěné ženy, během revoluce v zahrádkářské kolonii nebo při přepadení banky, tam všude je rozmarné povídkové léto uzamčeno.

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Kdo je mluvčím, svědomím národa a elitou

Literatura Úterý, 14 Srpen 2018 12:03

Dobu rozkladu feudalismu, nástup kapitalismu, osvícenecké reformy Josefa II. (zrušení nevolnictví a toleranční patent 1781) – to vše máme spojené s tím, čemu říkáme národní obrození.

Kaspické moře jako model pro Peking a ASEAN?

Svět Úterý, 14 Srpen 2018 10:29

Kolaps Sovětského svazu kdysi zásadním způsobem změnil rovnováhu v oblasti Kaspického moře.

 

 

Kvadratura afghánského kruhu

Pavel Kopecký Úterý, 14 Srpen 2018 08:31

 

V Afghánistánu padli další tři čeští vojáci. Tuzemská ozvěna tragédie je mohutná. Pořádně se rozvířila nehybná domácí atmosféra. Stojatá hladina okurkové sezóny úmorně horkého léta roku 2018. Ovšemže nemíním zlehčovat smrt tří krajanů při výbuchu sebevražedného atentátníka, nemohu ale ignorovat otazníky, jež přirozeně vyvstávají. Kolem jejich smrti na bitevním poli či kolem většinou prázdných, neupřímných tirád našich politiků. Též profesionálů, které již kdosi trefně srovnal s postavami Krylova syrového protestsongu „Píseň neznámého vojína“.

Zbyněk Fiala: Brexit ztrácí většinu

Komentáře Úterý, 14 Srpen 2018 07:55

 

Vylhaná pohádka pro voliče a neschopnost vlády předložit reálný plán, jak z toho ven, to jsou důvody, proč lidé, kteří hlasovali pro Brexit, stále častěji volají po setrvání v EU.

Martin Valenta a František Stárek doplnili historii Plastic People

Ivo Fencl Úterý, 14 Srpen 2018 07:42

 

„V říjnu 1965 povolily úřady vystoupení britské rockové skupiny Manfred Mann, po jejímž koncertu proběhly razie proti divákům.“ Z knihy M. Valenty a F. Stárka

Asociace spisovatelů: Příklad, co se s námi v dnešním světě děje

Literatura Úterý, 14 Srpen 2018 07:10

 

Vzrůstá nenávist a neporozumění mezi skupinami lidí. Patří k tomu aktivita Asociace spisovatelů namířená proti Karlu Gottovi.

Jan Kment: Bludiště cti

Čtení Úterý, 14 Srpen 2018 06:02

Románové zpracování málo známého případu sebevraždy důstojníka Československé armády, který byl autorovým otcem.

ČSSD – program pro Prahu

Domácí Pondělí, 13 Srpen 2018 08:44

 

Před několika dny jsme otiskli dopis lídra kandidátky ČSSD do Zastupitelstva hl. města Praha Jakuba Landovského, ve kterém představuje svůj volební program týkající se dopravy a bydlení.

Literární vyhlídky (XI)

Petr Nagy Pondělí, 13 Srpen 2018 08:03

Třetí srpnový týden sice nenabízí žádnou velkou literární událost či dokonce festival, ovšem několik menších akcí spjatých s knihami a jejich autory se v Praze i jinde přece jen našlo – stejně jako pár zajímavých knižních novinek...(vlevo básník Václav Hrabě)

Rozetnout gordický uzel

Pavel Kopecký Pondělí, 13 Srpen 2018 07:49

 

Uplynulo deset let od několikadenní války, v níž se střetla vojska Ruské federace s vojsky Gruzie. (Vlevo na snímku gruzínský premiér Mamuka Bakhtadze a ministr obrany Levan Izoria pokládají věnce obětem války před deseti lety.)

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB