Zprávy, analýzy

Http://www.Automobilovedily24.CZ

Trestné oznámenie na organizátorov protestov

Svět Neděle, 18 Březen 2018 08:09

 

Je smutné, keď občan nemá pokoj na svoju prácu a život, pretože cvičení organizátori prevratov začnú svoju rozvratnú činnosť. Ja osobne pociťujem ako ujmu, že sa už niekoľko dní nemôžem venovať pokojne svojej práci vedeckej a literárnej, pretože sú tu ľudia, ktorým ide o umelé vyvolávanie hystérie a stupňujúcich sa nárokov, ktoré som tu už opísal.

(vlevo na snímku Generálna prokuratúra SR)

U knihovny s Petrem Bílkem č. 9

U knihovny Neděle, 18 Březen 2018 08:04

 

Viktorie Hanišová: Houbařka (Host 2018)

I po skonu ctěný přítel. Pavel Francouz

Miroslav Vejlupek Neděle, 18 Březen 2018 07:15

 

V roce 1988 vyšla reminiscentní kniha próz Trochu jinak, kterou k vydání připravilo plzeňské Středisko západočeských spisovatelů za pečlivé redakce Karly Erbové. Prózy jsou z dílny Pavla Francouze (1932 - 1995).

Martin Kučera (ed.): Odkaz rychtáře Vaváka. Příspěvky k životopisu velkého písmáka

Čtení Neděle, 18 Březen 2018 07:08

Rychtář z Milčic na Poděbradsku František Jan Vavák (1741–1816) byl největší z českých písmáků, osobitých autorů ze selského prostředí, kteří v období národního obrození uchovávali lidový jazyk příštím pokolením. Vavák patří k buditelům „první generace“, jejímž nejvýznamnějším představitelem byl Josef Dobrovský a která se sdružovala kolem Krameriova vydavatelství Česká expedice.

Bábu svedu

8. den Sobota, 17 Březen 2018 08:04

Obec lidí žijících dnes v České republice kulturou si zvyká spokojit se s málem. Běžný den to neprozradí, ale některé náhody jsou svými následky drtivé.

Stanislav Struhar: Opuštění

Čtení Sobota, 17 Březen 2018 07:56

Román Opuštění, brilantně psaný v podmanivém prostředí západní Ligurie, vypráví intimně lyrickým a dokonale úsporným stylem poutavý příběh mladého Rakušana, který se vypravil do Itálie hledat svého otce.

Fotoblog Fr. Dostála: Pendrekáři mezi námi

František Dostál Sobota, 17 Březen 2018 07:48

 

Demokratická žumpa v parlamentě měla velké štěstí, že od jistého „judra“ pána nedostala pendrekem.

Tereza Spencerová: A to víte, pro koho on vlastně pracoval? Fakta k otrávenému agentu Skripalovi

Rozhovory Sobota, 17 Březen 2018 07:35

„Britská média připomínají, že nyní už roky spolupracoval se soukromou bezpečnostní agenturou Orbis Business Intelligence, v níž působil také Christopher Steele, autor většiny ‚zaručených kachen‘, které si objednala Hillary Clintonová, aby dokázala Trumpovy vazby na Rusko. Celá ta konstrukce se ale zhroutila už před pár měsíci, a tak se Skripal mohl stát nepohodlným i antitrumpovskému táboru, protože, znáte to – kdo zradil jednou, může se nechat koupit a mluvit znovu,“ analyzuje Tereza Spencerová.

Z brněnské divadelní scény - Slečna Julie v Divadle U stolu

Literatura Sobota, 17 Březen 2018 07:30

 

Divadlo U stolu je scénou, která v malém sklepním prostoru dokáže připravit fascinující představení, vtáhnout a strhnout diváky do děje.

Pro českou ekonomiku už není lék

Glosář Sobota, 17 Březen 2018 07:04

Potřeboval tuhle můj drahý mužíček natočit jakési krátké video na svůj tablet, v němž by vysvětlil jeden ekonomický problém.

Grafitti: Večeře na ruském velvyslanectví v Londýně

Komentáře Pátek, 16 Březen 2018 11:51

Kdosi v Londýně poblíž ruského velvyslanectví dal grafittem na chodníku najevo, co si myslí o útoku na dvojitého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru.

Probudí se Rusko?

Komentáře Pátek, 16 Březen 2018 09:48

Žít při vědomí, že mají nepřítele, který jen hledá cesty, jak je odklidit z cesty, musí být pro Rusy traumatizující zkušeností. A zdalipak je už napadlo, jak podivné je, že Velká Británie, země nepříliš vojensky významná, kterou by Rusko dokázalo smést z povrchu země v několika minutách, vykonstruuje proti ruské vládě falešné obvinění, toto falešné obvinění ohlásí veřejnosti, a aniž by k němu přiložila jakýkoli důkaz, obrátí se s tímto obviněním na OSN, dá Rusku ultimatum, rozpráší celou ruskou diplomatickou misi v Británii, zmocní se zdejšího ruského majetku – a to vše na základě pouhých domněnek a s odmítnutím spolupráce s obviněnou zemí, jak to při šetření takovýchto obvinění vyžaduje zákon.

Tanky proti sjezdu. Protokol a dokumenty XIV. (vysočanského) sjezdu KSČ

Čtení Pátek, 16 Březen 2018 09:33

Záznam jednání mimořádného sjezdu Komunistické strany Československa, který se sešel následující den po sovětské okupaci – 22. srpna 1968 – v jedné z budov továrenského komplexu ČKD v Praze-Vysočanech.

banner Pidivadlo

Partneři

FOK
Logo Pismo black WEB